Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford Mustang Mach-E GT prichádza do Európy. Je to elektrické SUV s najlepšou akceleráciou

Okrem európskeho Mustangu Mach-E ukázal Ford aj prototyp Mach-E 1 400 so siedmimi elektromotormi a s výkonom 1 400 k.
Ford Mustang Mach-E GT prichádza do Európy. Je to elektrické SUV s najlepšou akceleráciou

Ford ukázal svoje nové elektrické SUV už aj v Európe, konkrétne v holandskom meste Rotterdam. Na cesty starého kontinentu sa však dostane až približne o rok. Predstavená verzia Mach-E GT zrýchli na 100 km/h v priebehu 3,7 s, čo z neho podľa Fordu robí najlepšie zrýchľujúce elektrické auto vo svojej triede. S týmto časom je Ford rýchlejší o viac ako 0,5 s v porovnaní s modelmi Polestar 2 a Jaguar I-Pace. Zrýchlením sa vyrovnáva Tesle Model Y, v budúcnosti ho však práve Tesla o dve desatiny prekoná, údaj však nie je zatiaľ oficiálne potvrdený.

Budúci majitelia, ktorí si vozidlo objednajú v tomto a budúcom roku, získajú päťročný voľný prístup k nabíjacej sieti FordPass Charging Network. V súčasnosti do nej patrí viac ako 155 000 nabíjacích staníc v Európe. Okrem toho získajú majitelia aj ročný voľný prístup k nabíjacím staniciam Ionity.

Ford

O pohon Mustangu Mach-E GT sa stará dvojica elektromotorov s výkonom 465 k a krútiacim momentom až 830 Nm. Vďaka batérii s kapacitou 88 kWh prejde na jedno nabitie 500 km. Súčasťou výbavy bude adaptívny podvozok MagneRide, 20-palcové kolesá, sedadlá Ford Performance a 15,5-palcový displej. Okrem toho sa do Európy dostane aj Mustang Mach E s pohonom všetkých kolies s predĺženým dojazdom na 540 km. V tomto prípade je zrýchlenie s časom 5,1 s výrazne pomalšie, stále však ide o veľmi dobrý čas. 

Na premiére v Rotterdame ukázal Ford aj prototyp Mustang Mach-E 1400 s výkonom 1 400 k. Prototyp je ukážkou potenciálu elektrického pohonu a divízie Ford Performance. Len pre zaujímavosť, tento výkonný model má až 7 motorov.

Zdroj: Ford a Autocar

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní