Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford predstavil modernizovanú Pumu, príde aj elektrická verzia

Elektrickú Pumu Gen-E spoznáme v priebehu tohto roka. S viacerými vylepšeniami medzitým prichádza Puma so spaľovacími motormi.
Ford predstavil modernizovanú Pumu, príde aj elektrická verzia

Americká značka dnes oficiálne potvrdila príchod elektrickej verzie modelu Puma. Volať sa bude Puma Gen-E a predstavená bude už v priebehu tohto roka. Tu oficiálne informácie končia a lepšiu predstavu o novom elektromobile už môžeme získať iba čítaním medzi riadkami.

Ford má spoluprácu s Volkswagenom a prístup k jeho platforme MEB pre elektromobily. Túto využije napríklad plánovaný Ford Capri, Puma pravdepodobne nie. Tá by mala dostať rovnaký technický základ ako Transit Courier.

V praxi by to malo znamenať využitie elektromotora s výkonom 99 kW a batérie s kapacitou nad 50 kWh. S takouto špecifikáciou by Ford takmer presne kopíroval parametre konkurenčných modelov koncernu Stellantis.

Na potvrdenie si ešte pár mesiacov počkáme. Ford však oficiálne predstavil modernizovanú verziu modelu Puma so spaľovacím motorom. Z ponuky vypadol motor 1,5 EcoBoost, na ktorý sa spoliehala vrcholná verzia Puma ST. Po novom sa uskromní s litrovým trojvalcom s nižším výkonom 125 kW. Okrem toho budú k dispozícii naďalej aj slabšie verzie toho istého motora s výkonom 92 kW a 114 kW.

Zvonku sa Puma od predchodcu odlišuje najmä prednou časťou s novým znakom v strede masky a upravenými LED svetlami. Vo vnútri je zmien viac. Tou hlavnou je väčší 12-palcový dotykový displej, na ktorého pozadí beží novší infotainment Sync 4. Pod displejom je dotykový panel na ovládanie klimatizácie.

Modernizovaný model dostal aj o niečo väčší digitálny prístrojový panel, ktorý má teraz 12,8-palcovú uhlopriečku. Namiesto 4G pripojenia sa Puma spoľahne na rýchlejšie 5G pripojenie. Android Auto a Apple CarPlay už možno pripojiť aj bezdrôtovo a novou súčasťou infotainmentu je aj hlasové ovládanie Alexa.

Viacerými vylepšeniami prešli asistenčné systémy (udržiavanie v strede jazdného pruhu, prediktívny tempomat atď.) a predné LED svetlomety. Namiesto statických LED svetiel má Puma za príplatok Dynamické Matrix LED svetlomety.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní