Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford Ranger prichádza v luxusnom šate Platinum

Nová verzia Platinum má vyhovovať motoristom, ktorí vyžadujú pohodlie a technológie známe z luxusných osobných áut.
Ford Ranger prichádza v luxusnom šate Platinum

Pickup bol kedysi výlučne pracovným modelom, dnes už zvykne zasahovať aj do kategórii luxusných áut. To je aj prípad Fordu Ranger vo výbave Platinium. Podľa automobilky ide o najluxusnejší Ranger v histórii.

Ranger Platinium vyvinula divízia Ford Pro a dopriala mu vyššiu výbavu a technológie. Nový model sa v hierarchii nachádza nad verziou Wildtrak s vysokou výbavou, ktorá v predchádzajúcej generácii Ranger tvorila 60 percent európskych predajov.

Platinium sa vyznačuje jedinečnou mriežkou chladiča a novou hladkou chrómovou povrchovou úpravou exteriérových detailov. Okrem toho dostal nové 20-palcové, strojovo opracované zliatinové disky kolies s tmavými lesklými prvkami. Medzi nadštandardné funkcie patrí mäkké zatváranie dverí batožinového priestoru, okrem toho má Ranger zatmavené sklá a charakteristické denné svetlá posadené v maticových LED svetlometoch.

V interiéri modelu Ranger Platinum sa spája kožou čalúnená kabína s inteligentnými technológiami. Vodič a spolujazdec sedia na prémiových, perforovaných a prešívaných kožených sedadlách elektricky nastaviteľnými v 10 smeroch s vyhrievaním a chladením, ozdobených kontrastným prešívaním. Dizajn dopĺňajú textúry z tmavého javorového dreva s otvorenou štruktúrou.

V technológiami nabitom kokpite sa nachádzajú dve 12-palcové obrazovky. V štandardnej výbave modelu Ranger Platinum je aj audiosystém B&O s ôsmimi reproduktormi a bezdrôtová nabíjačka zariadení. Dokonalú konektivitu zabezpečuje modem FordPass Connect v štandardnej výbave, ktorý umožňuje bezdrôtovú aktualizáciu viacerých modulov vozidla v budúcnosti pomocou softvérových vylepšení Ford Power-Up.

"Ford Ranger nastavil latku pre výkon, univerzálnosť a schopnosti v segmente pickupov a teraz ju stanovuje aj pre luxus. Úžasná nová verzia Platinum bude vyhovovať zákazníkom, ktorí vyžadujú pohodlie a technológie známe z luxusných osobných áut, ale chcú mať istotu odolnosti a všestrannej produktivity, vďaka ktorým je Ranger neustále na čele ako najpredávanejší pickup v Európe", povedal Hans Schep, generálny riaditeľ divízie Ford Pro pre Európu.

Ranger Platinium je dostupný výlučne s naftovým motorom 3,0 l V6 s výkonom 240 k. Jednotka spolupracuje s 10-stupňovou automatickou prevodovkou s adaptívnym radením a prepracovanými silentblokmi kvôli zníženiu hluku a vibrácií.

Európske objednávky pre Ranger Platinum sú už spustené. Začiatok výroby nového modelu je naplánovaný na marec 2023, pričom prvé vozidlá si zákazníci prevezmú koncom jari.

Obrázky

Pokračovať v čítaní