Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford ukázal elektrické E-Tourneo Courier s výrazným dizajnom

Okrem elektrickej verzie sa na cesty dostane aj model so spaľovacím motorom.
Ford ukázal elektrické E-Tourneo Courier s výrazným dizajnom

Ford odhalil svoj nový E-Transit Courier. MPV, ktoré sa má vzhľadom podobať na SUV, dostalo výrazný "krabicový dizajn". Na fotke môžeme vidieť verziu Active s tmavým lemovaním blatníkov a spodnej časti karosérie. Vyznačuje sa aj strechou v kontrastnej farbe. K dispozícii budú aj menej výrazné verzie Titanium a Trend.

Novinka je postavená na modifikovanej platforme B2E, ktorú používa Puma a končiaca Fiesta. Aj preto je logické, že E-Tourneo Courier bude schádzať rovnako ako Puma z liniek v rumunskom závode Craiova.

Ako už názov E-Tourneo napovedá, pohon bude elektrický, ale v roku 2023 príde na trh aj verzia so spaľovacím motorom. Litrový trojvalec EcoBoost poskytne výkon 92 kW a spolupracovať bude so 6-stupňovou manuálnou, prípadne 7-stupňovou automatickou prevodovkou.

Elektrická verzia sa spolieha na elektromotor s výkonom 100 kW a hoci sme ju spoznali už teraz, na trh príde až v roku 2024. Kapacitu batérie ani dojazd zatiaľ Ford neprezradil. Ak chce byť v najbližších rokoch konkurencieschopný, tak kapacita batérie prekročí hranicu 50 kWh.

Vozidlo ponúka možnosti nabíjania 11 kW striedavým aj 100 kW jednosmerným prúdom. Typické nočné nabitie striedavým prúdom z 10 na 100 % trvá 5,7 hodiny. V prípade potreby rýchleho dobitia mimo domova si zákazníci môžu pomocou rýchlonabíjačky na jednosmerný prúd zvýšiť dojazd na 87 km len za 10 minút a nabiť vozidlo z 10 na 80 % do 35 minút.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní