Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford uvažuje nad predajom nového Bronca v Európe

Bronco je v USA mimoriadne úspešné a podľa šéfa Fordu by mohlo byť úspešné aj v Európe.
Ford uvažuje nad predajom nového Bronca v Európe

Ford Bronco je v USA veľký hit. Prvé čísla za mesiac júl síce nie sú na prvý pohľad ohromujúce, keďže Ford len pomaly rozbiehal jeho výrobu, no fakt, že až 70 % nových majiteľov prešlo k Fordu od iných značiek hovorí jasnou rečou. Ford "kradol" zákazníkov s novým SUV najmä Jeepu.

Americká automobilka vidí veľký potenciál predaja Bronca aj na európskom trhu, minimálne jej šéf Jim Farley. "Ja len čakám, kedy sa títo chlapci (Ford of Europe - zastúpenie značky Ford v Európe) rozhodnú," povedal Farley s úsmevom na tvári pre portál Auto Express. "Absolútne, bude to fungovať. Vidím všetky tie Defendery okolo - absolútne. Myslím, že to bude fungovať dobre," odpovedal Farley na otázku o schopnosti presadiť sa s modelom Bronco na európskom trhu.

Nové Bronco sa v USA predáva v dvoj aj v štvordverovej verzii. Tamojší záujemcovia si môžu vybrať jeden z dvojice motorov. Objemnejší šesťvalec 2,7 l EcoBoost produkuje výkon 242 kW a krútiaci moment 563 Nm. V prípade príchodu do Európy je pravdepodobnejšou motorizáciou menší štvorvalec 2,3 l EcoBoost s výkonom 221 kW a s krútiacim momentom 441 Nm. V USA začína cena Bronca niekde okolo 30 000 dolárov. Jeho príchod do Európy môže oddialiť najmä veľký záujem o vozidlo na domácom trhu a tiež problémy s výrobou kvôli celosvetovému nedostatku čipov.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní