Autosuv.sk

Novinky SUV

Fotky maskovanej Mokky? V skutočnosti môže ísť o nový Fiat Uno

Maskovaná karoséria Mokky v tomto prípade zrejme slúži na testovanie iného crossoveru. Logickou odpoveďou je nový Fiat Uno.
Fotky maskovanej Mokky? V skutočnosti môže ísť o nový Fiat Uno Ilustračné foto: Opel

V posledných dňoch sa na internete objavili fotografie maskovaného crossoveru, ktorý siluetou aj svetlami pripomína Opel Mokka. Silná kamufláž obvykle znamená príchod novej generácie, lenže najnovšia Mokka prišla na trh len nedávno, takže je nepravdepodobná jej modernizácia a príchod novej generácie je v podstate vylúčený.

Logicky nám vychádza, že maskovaná karoséria podobná Mokke slúži na testovanie nového súrodenca z rodiny značiek koncernu Stellantis. Peugeot však má svoj crossover 2008, Citroen má model C4 a voľba tak padá na Fiat, ktorý má chudobnú ponuku modelov.

Malý crossover veľkosti Mokky by Fiatu určite pomohol naštartovať predaje a okamžite sa vynorili špekulácie o použití mena známeho z histórie - Uno. Použitie dobre známeho mena so slušnou povesťou je pre automobilky jednoduchšie a lacnejšie.

Viaceré stránky, venujúce sa automobilom, sa práve na teórii o príchode Fiatu Uno zhodujú a logiku im nemôžeme uprieť. V tejto chvíli však ide len o špekulácie, navyše dotyčné weby vychádzajú z jedného zdroja, od autora špionážnych fotografií, CarPix.

V každom prípade príchod nového modelu nie je vzhľadom na silné maskovanie otázkou dní. Reálne nám ho Fiat alebo iná značka predstaví najskôr v roku 2023.

Tagy

Pokračovať v čítaní