Autosuv.sk

Novinky SUV

Genesis GV60 odomknete tvárou

Auto možno odomknúť tvárou a naštartovať odtlačkom prsta. V niektorých situáciách je to veľmi praktické riešenie.
Genesis GV60 odomknete tvárou

Odomykanie telefónov tvárou nie je žiadnou novinkou. Podobnú technológiu začne využívať aj Genesis v elektromobile GV60. Tvár rozozná vďaka Near Infra-Red (NIR) kamere, ktorá to zvládne aj za zlého počasia, či v noci. Neomylnosť systému je dôležitá nielen kvôli zlodejom, ale aj kvôli faktu, že fyzický kľúč nemusíte mať pri sebe. Môžete ho nechať vo vozidle, keď si ho napríklad nemáte kam odložiť na pláži počas plávania. 

Kľúč nemusíte so sebou nakoniec vôbec brať a naštartovať pomocou odtlačku prsta. Systém si dokáže zapamätať tváre dvoch vodičov a po ich rozpoznaní nastaví sedenie a zrkadlá podľa ich preferencie. Rozpoznanie tváre za účelom nastavenia sedadla už dlhšie využívajú niektoré verzie Subaru Outback. V prípade Subaru však vozidlo tvárou neodomknete.

Rozpoznanie tváre možno vo vozidle využiť aj pri online platbách namiesto tradičného PIN kódu. Genesis zároveň ohlásil vylepšenie svojho systému "OTA Software Update", ktorý slúži na aktualizovanie softvéru na diaľku. Doteraz dokázal aktualizáciou vylepšiť prvky ako navigácia, digitálny prístrojový panel, či head up displej. Po novom dokáže zmeniť nastavenie podvozku, brzdovej sústavy, volantu či airbagov.

Novinky zavedie Genesis do praxe už čoskoro spolu s uvedením modelu GV60 (presný dátum zatiaľ nepoznáme) a postupne sa dostanú aj do ďalších modelov.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní