Autosuv.sk

Novinky SUV

Genesis GV70 prichádza aj v elektrickej verzii

Elektrická verzia Genesisu GV70 dostane dva elektromotory a pohon všetkých kolies. Nové SUV sa dostane aj na európske cesty.
Genesis GV70 prichádza aj v elektrickej verzii

Kórejské SUV GV70 sme spoznali pred rokom. Teraz Genesis predstavil jeho elektrickú verziu na autosalóne v čínskom Guangzhou (Kanton). Nový elektromobil bude dostupný výlučne s pohonom všetkých kolies s jedným elektromotorom na každej náprave s výkonom 160 kW a s krútiacim momentom 350 Nm. Maximálny výkon sústavy je 272 kW a krútiaci moment až 700 Nm. Krátkodobo v režime Boost možno výkon zdvihnúť až na 360 kW a Genesis vtedy zrýchli na 100 km/h v priebehu 4,5 s.

Podľa čínskej normy prejde vozidlo na jedno nabitie viac ako 500 km, podľa prísnejšej kórejskej normy je dojazd o 100 km kratší. Pri použití rýchlonabíjačky s výkonom 350 kW možno batériu nabiť z 10 na 80 % v priebehu 18 minút. Batériu možno využiť aj ako zdroj energie pre externé spotrebiče.

Samozrejmosťou v prípade elektromobilov je rekuperácia energie pri brzdení. Genesis prišiel s funkciou i-Pedal, kedy vozidlo rekuperáciu prispôsobuje vonkajším podmienkam na základe údajov z navigácie, spôsobu jazdy a situácii na ceste. Ovládanie vozidla vo väčšine situácií v režime i-Pedal nevyžaduje použitie brzdového pedála.

GV70 bude prvým vozidlom značky s funkciou E-Terrain pre jazdu v náročnejších podmienkach. Komfort jazdy má zvýšiť elektronicky nastaviteľný podvozok, ktorý sa prispôsobuje profilu cesty pred vozidlom. Stav cesty vyhodnocuje pomocou vpredu osadenej kamery.

Nová elektrická verzia GV70 by nemala obísť ani európsky trh. Samotný model GV70 sa má stať nosným modelom značky v Európe. Dátum jeho príchodu na "starý kontinent" a ani ceny zatiaľ nepoznáme.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní