Autosuv.sk

Novinky SUV

Honda HR-V prichádza aj v elektrickej verzii

Elektrická Honda HR-V sa začne predávať najskôr v Číne. Či sa dostane aj na ďalšie trhy, sa dozvieme až po oficiálnom predstavení.
Honda HR-V prichádza aj v elektrickej verzii

Udržať v tajnosti vzhľad nových modelov, ktoré budú jazdiť v Číne nie je pre automobilky jednoduché. Čínske ministerstvo hospodárstva, ktoré má na starosti homologizáciu nových áut, často zverejní ich fotografie ešte pred premiérou na svojej stránke. To je aj prípad elektrickej Hondy HR-V. V apríli predznamenal jej príchod koncept SUV e Prototype, ktorý si môžete pozrieť vo videu.

Sériová verzia sa od konceptu výraznejšie líšiť nebude, čo dokazujú fotografie zverejnené v Číne pred oficiálnou premiérou. Výrazne sa neodlišuje ani od štandardného hybridného modelu HR-V- Rozdiel je v prednej maske, ktorú má elektromobil prekrytú. Za znakom Honda sa ukrýva otvor pre nabíjanie.

Podľa prvých zverejnených údajov sa o pohon postará elektromotor s výkonom 150 kW. Maximálna rýchlosť elektromobilu je 150 km/h. O dojazde zatiaľ nepadlo ani slovo, ale batéria s kapacitou 68,8 kWh by mohla bez väčších problémov postačiť na prejdenie 300 km vzdialenosti mimo diaľnic.

"Papierový dojazd" bude zrejme atakovať hranicu 400 km. Otázne ostáva, kde všade sa elektrická Honda HR-V bude predávať. Minimálne na začiatku bude vyhradená výlučne pre čínsky trh, neskôr by sa mohla dostať aj do ďalších častí sveta.

Tagy

Pokračovať v čítaní