Autosuv.sk

Novinky SUV

Honda predstavila Hybridný Civic a koncept elektrického SUV

Malé elektrické SUV sa dočká sériového nástupcu v roku 2023. Okrem toho sa dočkáme aj dvojice väčších hybridných SUV vrátane modelu CR-V.
Honda predstavila Hybridný Civic a koncept elektrického SUV Honda

Honda plánovala do konca roku 2022 elektrifikovať všetky svoje hlavné modely na európskom trhu. Túto snahu zavŕšila predstavením modelu Civic 11. generácie. Nový Civic sme mohli spoznať už koncom minulého roka na autosalóne v Los Angeles. Teraz prichádza na rad európska verzia s hybridným pohonom.

Hybridný Civic

Okrem dvojice elektromotorov sa hybridný pohon spolieha na benzínový motor s objemom 2,0 l, pracujúci v Atkinsonovom cykle. Maximálny výkon hybridu 135 kW a krútiaci moment dosahuje úroveň 315 Nm. Hybrid má znížiť emisie CO2 v meracom cykle WLTP pod hranicu 110 g/km.

O 35 mm dlhší rázvor umožnil konštruktérom vytvoriť väčší a pohodlnejší priestor v kabíne. Konštrukcia dverí batožinového priestoru je teraz zo živicového materiálu, čo je pri modeli Civic prvýkrát. V porovnaní s predchádzajúcim modelom Civic bola ich hmotnosť znížená o 20 %, čo uľahčuje otváranie a zatváranie.

Vo vnútri má Civic horizontálne členenú palubnú dosku a podľa výrobcu sa môžeme tešiť na lepší výhľad so širším zorným poľom. Vo vyššej triede Advanced je displej vodiča vybavený 10,2-palcovým HD farebným LCD panelom.

Nová generácia Civicu sa na európske cesty dostane na jeseň 2022. Okrem toho je v pláne príchod ďalších troch elektrifikovaných modelov v roku 2023. Jedným z nich bude nová generácia Hondy CR-V, ktorá bude k dispozícii ako hybrid a plug in hybrid. Veľkosťou však už pôjde o triedu väčšie auto v porovnaní s dosluhujúcim modelom a porovnateľný by mal byť so Škodou Kodiaq.

Trikrát SUV v roku 2023

Okrem toho sa dočkáme aj nového kompaktného hybridného SUV, ktoré bude zas veľkosťou porovnateľné so súčasnou Hondou CR-V. Treťou novinkou bude malé elektrické SUV, vychádzajúce z konceptu e:Ny1 Prototype.

Samotný koncept predstavila Honda dnes. Malé elektrické SUV má byť "skvelou možnosťou pre rodiny pre ich prvý elektromobil". Sériový nástupca konceptu e:Ny1 by mohol byť podobným malým veľkým autom ako Jazz. Malý čo sa týka vonkajších rozmerov, ale so šikovnými riešeniami v oblasti vnútorného priestoru.

Honda plánuje výrazne investovať do radu technológií s nulovými emisiami vrátane polovodičových batérií, systémov výmenných batérií, uhlíkovo neutrálnych palív a vodíkových článkov. Hlavnou súčasťou tejto stratégie bude, že všetky hlavné trhy vrátane európskeho regiónu zvýšia podiel predaja elektrických vozidiel a vozidiel s palivovými článkami (FCV) na 40 % do roku 2030 a na 80 % do roku 2035. Spoločnosť do roku 2040 celosvetovo ukončí predaj automobilov so spaľovacím motorom.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní