Autosuv.sk

Novinky SUV

Honda uvedie na trh vodíkový model CR-V

S výrobou nabíjateľného vodíkového auta začne Honda v roku 2024.
Honda uvedie na trh vodíkový model CR-V Honda - ilustračné foto

Honda potvrdila, že plánuje výrobu vodíkového elektromobilu, ktorý bude novou verziou modelu CR-V. Odlišovať sa bude minimálne v detailoch, ale je možné, že prítomnosť vodíkového pohonu ovplyvní nielen vzhľad vozidla. Minimálne vnútorný priestor (pravdepodobne v oblasti kufra) môže prítomnosťou vodíkových nádrží utrpieť.

Honda zatiaľ o samotnom pohone veľa neprezradila, potvrdila aspoň možnosť nabíjania batérie. Takže okrem tankovania vodíku bude môcť šofér využívať aj nabíjacie stanice. To predpokladá, že Honda CR-V dostane batériu s vyššou kapacitou, ako sme v prípade vodíkových áut zvyknutí.

Konkrétnejšie detaily o vodíkovom modeli sa dozvieme neskôr pred spustením výroby v roku 2024. Novinka bude vyrábaná v štáte Ohio a výrobu bude mať na starosti divízia Performance Manufacturing Center. To naznačuje, že pôjde o malosériovú výrobu.

Honda má už s vodíkovým pohonom viacero skúseností. V roku 2002 predstavila svoj vodíkový model FCX, v roku 2017 začala s výrobou vodíkovej Hondy Clarity.

Tagy

Pokračovať v čítaní