Autosuv.sk

Novinky SUV

Hviezdou Suzuki bude na autosalóne v Tokiu retro koncept e-Survivor

Suzuki odhalilo paletu vozidiel, ktoré ukáže o mesiac na autosalóne v Tokiu.
Hviezdou Suzuki bude na autosalóne v Tokiu retro koncept e-Survivor

Suzuki odhalilo paletu vozidiel, ktoré ukáže o mesiac na autosalóne v Tokiu.

Autosalón v Tokiu oficiálne otvorí svoje brány až koncom októbra, no Suzuki už ukázalo svoje výstavné premiéry aspoň prostredníctvom fotografií. Stredobodom pozornosti v stánku japonského výrobcu bude koncept e-Survivor. Kompaktné SUV v sebe kombinuje odkaz minulosti a moderné technológie. Priaznivci značky si pri pohľade na koncept určite spomenú na staršie generácie modelov Jimny a Vitara. Novinkou pre Suzuki nie je ani odnímateľná strecha a rám, tiahnúci sa jej stredom. Moderné technológie predstavuje elektrický pohon so štvoricou nezávislých elektromotorov, pripojených na jednotlivé kolesá. Technické parametre nám Japonci zatiaľ neprezradili a v tejto chvíli ani nie sú dôležité. Nový koncept e-Survivor je tu skôr na to, aby ukázal, akým smerom sa bude posúvať vzhľad kompaktných SUV značky. Podľa všetkého to bude hlavne retro štýl.

Suzuki e-Survivor
Suzuki

Suzuki chce v Tokiu zaujať aj crosoverom XBEE (cross-bee). Vozidlo kompaktných rozmerov má priniesť batožinový priestor vozidiel kombi a charakter SUV. Vnútorným priestorom má prekonávať možnosti svojej triedy. Suzuki vyzdvihuje aj manévrovateľnosť a funkcionalitu SUV. V ľahkom teréne by si XBEE mal pomôcť najmä krátkym previsom karosérie vpredu aj vzadu.

Suzuki XBEE
Suzuki

Suzuki hneď pripravilo tri verzie modelu XBEE. Zmeny sú v tomto prípade kozmetické a týkajú sa len výzoru auta. Na fotkách pod textom si môžete pozrieť XBEE Outdoor Adventure a Street Adventutre. Ako už z názvov vyplýva, prvá verzia sa štýlom hodí skôr na menej kvalitné vidiecke cesty a druhá verzia Street Adventure má upútať pohľady ľudí v meste.

Suzuki XBEE Outdoor Adventure
Suzuki

Suzuki XBEE Street Adventure
Suzuki

Tagy

Pokračovať v čítaní