Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Bayon bude malý crossover pre voľnočasové aktivity

O novom modeli zatiaľ veľa nevieme. Crossover segmentu B však príde do Európy už v prvej polovici budúceho roku.
Hyundai Bayon bude malý crossover pre voľnočasové aktivity

Hyundai zverejnil meno svojho nového crossoveru. Volať sa bude Bayon a s jeho predajom na európskom trhu sa začne v prvej polovici roka 2021. „V uvedení nového modelu segmentu B ako vstupného bodu do nášho programu SUV vidíme veľkú príležitosť lepšie uspokojiť dopyt európskych zákazníkov a rozšíriť našu ponuku vo veľmi populárnom segmente,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva pre marketing a produkty.

Meno odvodené od francúzskeho mesta

Meno Bayon sme prvýkrát registrovali už pred pár mesiacmi, keď sa objavili informácie o novom patente, podanom v Európe práve pre meno Bayon. Hyundaiu sa dodnes darilo tajiť identitu nového modelu. Menší crossover bude zrejme autom, vhodným pre užívanie si voľnočasových aktivít. Naznačuje to práve názov Bayon, ktorý je odvodený od mesta Bayonne na juhozápade Francúzska. Ide o obľúbenú destináciou pre ľudí, obľubujúcich športové aktivity ako jachting a horolezectvo, čo sa dobre podľa Hyundaiu hodí k lifestylovému charakteru nového modelu.

Hyundai chystá elektrický crossover

O ďalších podrobnostiach zatiaľ môžeme len špekulovať. Zo zákulisných informácií je už dlhšie známe, že kórejský výrobca vyvíja aj čisto elektrický crossover. Či ním bude práve Bayon, ukáže až čas. Vzhľadom na ohlásenú premiéru očakávame ďalšie informácie v krátkom čase.

Tagy

Pokračovať v čítaní