Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Bayon prešiel modernizáciou

Kórejský výrobca neprináša žiadne zásadné zmeny. Novší model spoznáme podľa svietiacej lišty, spájajúcej denné svetlá.
Hyundai Bayon prešiel modernizáciou

Hyundai Bayon sme spoznali v roku 2021, teraz po necelých troch rokoch prechádza Bayon menšou modernizáciou. Novší model spoznáme najmä vďaka svietiacej lište pod hranou prednej kapoty, ktorá spája denné svetlá do jedného celku.

Zmenil sa aj tvar a vzor prednej masky a nárazníka. Zadný nárazník prešiel tiež menším redizajnom. V rámci modernizácie dostal Bayon ešte 16 a 17-palcové kolesá s novým dizajnom.

Vo vnútri neprišlo k napohľad zásadnejším zmenám. Z ponuky vypadol menší 8-palcový dotykový displej a štandardom sa stáva displej s uhlopriečkou 10,25-palca. V staršej verzii bol k dispozícii v rámci vyšších stupňov výbavy.

Prístrojový panel pred vodičom má vo svojom strede štandardne malý 4,2 palcový LCD displej, za príplatok je digitálny kompletne celý prístrojový panel. Samozrejmosťou v prípade Bayonu je pripojenie telefónu prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto, súčasťou výbavy môže byť aj bezdrôtové nabíjanie telefónu.

O motoroch nepriniesol Hyundai žiadne informácie. Môžeme tak predpokladať, že sa v tomto smere nič nezmení. Základ tak bude tvoriť atmosférický benzínový motor s objemom 1,2 l spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Okrem toho je v ponuke ešte motor 1,0 T-GDi v dvoch verziách s výkonom 73,5 kW a 88,3 kW. Spolupracovať môže so 6-stupňovou manuálnou, prípadne 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Cenu vynovenej verzie zatiaľ nepoznáme, ale v súlade s dnešným trendom môžeme pravdepodobne očakávať mierny nárast. Dosluhujúci Bayon štartuje od 15 440 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní