Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Casper s elektrickým pohonom mieri do Európy

Malý crossover sa predáva v Kórei so spaľovacím motorom. Do Európy však mieri s elektrickým pohonom a s predpokladanou cenou 20 000 eur.
Hyundai Casper s elektrickým pohonom mieri do Európy

Hyundai Casper je malý crossover, ktorý Hyundai predáva na domácom kórejskom trhu. Mestské vozidlo sa objavilo na scéne koncom roku 2021, postavené je na technickom základe modelu i10 a spolieha sa na malé benzínové trojvalce s objemom 1,0 l.

V poslednom čase sa na internete začali objavovať fotografie maskovaného prototypu, ktorý bol videný počas testov v Škandinávii. Príchod malého crossoveru do Európy je už teda blízko. U nás sa však neobjaví so spaľovacím motorom, ale s elektrickým pohonom.

Parametre elektromotora a batérie zatiaľ nepoznáme, aspoň nie z oficiálnych zdrojov. Neoficiálne sa hovorí o tom, že Casper by mohol dostať pohon elektrickej Kie Ray, ktorá je postavená na rovnakej platforme, z toho dôvodu je to logický a očakávaný krok.

Kia Ray disponuje elektromotorom s výkonom 64 kW a batériou s kapacitou 35,2 kWh, čo jej vystačí na prejdenie trasy dlhej 200 km. Príchod Hyundaiu Casper do Európy potvrdil pre francúzsky magazín Auto Moto Lionel French Keogh, šéf Hyundai France. Cena vozidla by sa mala dostať pod hranicu 20 000 eur.

Ak sa to potvrdí, tak Casper bude cenou konkurovať Dacii Spring, ktorú však výrazne prekonáva svojím výkonom. V podobnej cenovej hladine by sa mohla pohybovať aj lacnejšia a slabšia verzia Citroenu e-C3, tá však príde na trh až v roku 2025.

Zdroj: Auto Moto a Autocar

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní