Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai dokončil testovanie nového Tucsonu

Hyundai dokončil posledné fázy testovania novej generácie modelu Tucson. Po období vývoja a testovania v teréne a na cestách bol nový Hyundai Tucson pred uvedením na trh doladený v Českej republike a Rakúsku.
Hyundai dokončil testovanie nového Tucsonu

Úplne nový Tucson je štvrtou generáciou najpredávanejšieho SUV značky Hyundai. Je to zároveň prvý Tucson, ktorý bol vyvinutý pod novou dizajnovou identitou Hyundai, Sensuous Sportiness. Hyundai sľubuje aj zábavu z jazdy, odvoláva sa pritom na motory s rýchlou odozvou.

V posledných mesiacoch bol úplne nový Tucson vyvinutý a testovaný v Európe vykonávaním zrýchlených testov odolnosti a dynamických testov na najnáročnejšej pretekárskej trati na svete, slávnom okruhu Nürburgring Nordschleife. Vozidlo absolvovalo tiež náročné testy na verejných komunikáciách v celej Európe - od mrazivých zimných podmienok vo Švédsku, cez jazdu s prívesom v Alpách až po testovanie v horúcom počasí na juhu Španielska.

„Spoločnosť Hyundai sa zaviazala vyrábať vozidlá najvyššej kvality. Toto je zakotvené aj v našom špičkovom balíku päťročnej záruky bez neobmedzenia počtu kilometrov, “uviedol Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident spoločnosti Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt.

Hyundai

Počas celého procesu testovania v Českej republike musel nový Tucson preukázať svoju kvalitu v extrémnych podmienkach a v rôznych scenároch. Tak, ako sa pri skutočnom SUV patrí, bol v rôznych podmienkach testovaný systém pohonu všetkých kolies, distribúcia krútiaceho momentu, ovládateľnosť spojky a krútiaci moment, vytváraný pri nízkych rýchlostiach. Inžinieri kórejskej značky spravili aj tradičný test tuhosti karosérie. Všetky dvere, dvere kufra aj panoramatickú strechu otvorili v momente, keď sa cesty dotýkali len dve kolesá a zvyšné dve kolesá boli diagonálne vo vzduchu. Dvere sa počas tejto výzvy bez problémov zatvorili. Po testovaní v Českej republike musel nový Tucson preukázať svoju ťažnú kapacitu v rakúskych Alpách. Na horu Grossglockner sa inžinieri spoločnosti Hyundai vydali s úplne novým Tucsonom na náročnú ​​cestu s prívesom a vyskúšali správanie vozidla pri ťahaní prívesu do kopca, z kopca a v zákrutách.

Hyundai

Nový Hyundai Tucson chce zaujať aj dizajnom. Už skôr sme na prvých fotkách videli novú prednú masku so zaujímavo riešenými svetlami. Viac si prečítajte v našom staršom článku - KLIKNITE SEM!

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní