Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai i10 dostal technológie z vyšších segmentov

Hyundai chce mať z malého mestského i10 technologicky vyspelejšie auto. Prejaví sa to vo výbave aj v asistenčných systémoch.
Hyundai i10 dostal technológie z vyšších segmentov

Hyundai i10 patrí do kategórie vymierajúcich malých áut. Ponuka v tomto segmente sa rýchlo stenčuje, ale minimálne v nasledujúcich rokoch sa to modelu i10 nedotkne. Kórejský výrobca svoje malé auto práve modernizoval a priniesol nové technológie, ktoré sa zvyčajne objavujú vo vozidlách z vyšších segmentov. Aspoň to tvrdí Hyundai.

Najskôr sa pozrime na dizajn. Zmenou prešli predné svetlomety aj predný a zadný LED podpis. Predné denné LED svetlá sú v novom i10 integrované do športovej širokej prednej masky s novým dizajnom mriežky. Pre nás budú práve denné svetlá rozlišovacím znakom modernizovanej verzie.

Zadné kombinované LED svetlá po novom evokujú písmeno „H“ na horizontálnej línii dverí batožinového priestoru. Dizajnovou zmenou prešli aj 15 palcové zliatinové disky.

V interiéri vozidla nájdeme na predných sedadlách modré náladové osvetlenie. Nový farebný balík Purple Package ponúka tartanové látkové sedadlá s vertikálnymi fialovými líniami, ako aj fialové prvky v prešívaní a vetracích otvoroch.

Model i10 vo verzii N Line sa môže pochváliť dizajnovými prvkami, ktoré sú inšpirované motoršportom, vrátane na mieru vyrobených nárazníkov a atraktívnych červených prvkov. Operadlá sedadiel sú ozvláštnené trojitou červenou líniou. i10 N Line je dodávaný s 16-palcovými zliatinovými kolesami s novým dizajnom.

Keď sa pozrieme na "technológie patriace do vyšších segmentov, tak mal Hyundai zrejme na mysli mpžnosť aktualizácie infotainmentu na diaľku, prípadne bezdrôtové pripojenie Apple Car Play a Android Auto. Súčasťou výbavy je aj navigácia a bezdrôtová nabíjačka smart telefónov.

Nový i10 je tiež štandardne vybavený ďalšími bezpečnostnými prvkami Hyundai Smart Sense. Nechýba napríklad Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) s detekciou vozidiel, chodcov a po novom aj cyklistov. Systém na nasledovanie jazdného pruhu (LFA) pomáha vozidlu držať sa v aktuálnom jazdnom pruhu. Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) upozorní vodiča správou na prístrojovom paneli, ak boli počas jazdy alebo tesne pred jazdou otvorené zadné dvere.

Začiatok výroby nového i10 je naplánovaný na apríl 2023 vo výrobnom závode Hyundai v Izmite v Turecku. Očakáva sa, že prvé vozidlá dorazia do slovenských predajní už v priebehu leta.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní

link