Autosuv

Novinky SUV

Hyundai i10 N Line nie je len o výbave. Dostane aj silnejší motor (doplnená cena)

Hyundai začal s výrobou modelu i10 N Line. Výbava N Line v tomto prípade nie je len o vizuálnych prvkoch, ale aj silnejšom motore.
Hyundai i10 N Line nie je len o výbave. Dostane aj silnejší motor (doplnená cena)

Aktualizované 1.7. 2020: Cena modelu i10 N Line s motorom 1,0 T-GDi a s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou začína na 14 990 eur po žapočítaní bonusu 1 500 eur. Navýšiť ju ešte môže metalický lak (490 eur), kontrastná farba strechy (500 eur) a navigácia s asistentom pre rozpoznávanie značiek (900 eur).

Hyundai i10 N Line je po i30 hatchback, i30 Fastback a SUV Tucson v poradí už štvrtým modelom značky, ktorý bude pre zákazníkov dostupný so športovo ladenou výbavou N Line. Výbava N Line, ktorá nachádza inšpiráciu vo výkonných modeloch N, ponúka športové dizajnové prvky v exteriéri aj interiéri vozidla. V prípade modelu i10 však nejde len o optický balíček. i10 N Line je totiž exkluzívne k dispozícii aj s motorom 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 k) a maximálnym krútiacim momentom 172 Nm. My sme nedávno v teste vyskúšali Hyundai i10 s motorom 1,2 MPI, ktorý nemá turbo a disponuje výkonom 62 kW. Viac sa o ňom dočítate v našom teste - KLIKNITE SEM!

12 kW navyše môže v prípade mestského auta spraviť malý zázrak a rozšíriť oblasť využiteľnosti aj mimo mesto. „Vybavením modelu i10 najsilnejším motorom chceme ukázať, že výbava N Line nie je len o vzhľade, ale aj o dynamike. Veľmi bezpečný a spoľahlivý mestský model i10 sme obohatili o športové elementy, aby sme oslovili ešte väčší okruh zákazníkov,“ hovorí o novinke Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt v Hyundai Motor Europe.

Výbava N Line

Vonkajší dizajn ponúka kontrast medzi jemnými povrchmi a ostrými líniami. Jeho prepracovaný predný nárazník, maska chladiča, zadný nárazník s difúzorom a dvojitá chrómovaná koncovka výfuku dodávajú vozidlu dynamickejší vzhľad. Vo vnútri je i10 N Line vybavený volantom a radiacou pákou so symbolom N, športový efekt umocňuje červené lemovanie vetracích otvorov a kovové pedále. Na Slovensku sa bude i10 N Line predávať len s najvýkonnejším motorom 1,0 TGDi (74 kW/100k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Do predaja sa novinka dostane v letných mesiacoch. 

Tagy

Pokračovať v čítaní