Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Kona sa ukazuje na ďalších fotkách

Dozvedeli sme sa aj prvé podrobnosti o motoroch.
Hyundai Kona sa ukazuje na ďalších fotkách

Hyundai nám postupne prináša informácie o novej Kone. Vieme, že nová generácia bude o 150 mm dlhšia a o 25 mm širšia. Aj rázvor náprav sa predĺži o 60 mm a všetko sa to prejaví vo vnútri. Pasažieri v druhom rade sedadiel budú mať o 77 mm viac miesta pre nohy a o 11 mm viac priestoru pre hlavu. V oblasti ramien je šírka v druhom rade 1 402 mm, čo podľa Hyundaiu radí Konu na najvyššie miesto vo svojej triede.

K priestoru pasažierov majú prispieť aj iba 85 mm tenké sedadlá šoféra a spolujazdca. Väčší priestor vznikol aj vďaka použitiu elektronického ovládača prevodovky. Hyundai nám zatiaľ poskytuje len vybrané údaje, a tak napríklad poznáme objem kufra po sklopení sedadiel (723 l), ale nepoznáme jeho základný objem. Vonkajšie rozmery vozidla platia len pre model so spaľovacím motorom, rozmery elektrickej verzie prezradí Hyundai neskôr.

V novej Kone bude možné aktualizovať softvér na diaľku. Okrem klasického ovládača možno na prístup do auta a jeho naštartovanie využiť mobil, alebo smart hodinky s funkciou NFC (near-field communication).

Hyundai už prezradil aj prvé informácie o motoroch, dotýkajú sa vozidiel predávaných na domácom trhu. Ponúkať tu bude dva spaľovacie motory 1,6T-GDi a atmosférický motor s objemom 2,0 l. Okrem toho aj hybrid s motorom 1,6L-GDi. Práve hybrid je z európskeho pohľadu zaujímavý, keďže sa bude predávať aj u nás. Celkový systémový výkon hybridného modelu bude 104 kW a krútiaci moment dosiahne maximum 265 Nm.

Všetky podrobnosti o Kone vrátane elektrickej verzii sa dozvieme v marci.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní