Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai prezradil detaily o novom plug in hybridnom Tucsone

Nabíjateľný hybrid bude dodávaný výlučne s pohonom všetkých kolies.
Hyundai prezradil detaily o novom plug in hybridnom Tucsone

Úplne nový Tucson Plug-in Hybrid bude vybavený výkonným a efektívnym pohonným ústrojenstvom. Systém je založený na tretej generácii 1,6-litrového benzínového motora T-GDi Smartstream. Ten je spojený so 66,9 kW elektrickým motorom s maximálnym krútiacim momentom 304 Nm a 13,8 kWh lítium-polymérovou batériou. Kombinácia benzínového motora a elektromotora poskytuje maximálny výkon 265 konských síl a najvyšší krútiaci moment 350 Nm. Systém je spojený so šesťstupňovou automatickou prevodovkou (6 AT) s ovládaním shift by wire a štandardne aj pohonom všetkých kolies.

Dojazd 50 km

Nový Tucson Plug-in Hybrid je tiež vybavený klapkou Active Air, ktorá upravuje nasávanie vzduchu v závislosti od teploty chladiacej kvapaliny motora, rýchlosti vozidla atď. Účelom tejto funkcie je minimalizovať odpor vzduchu a maximalizovať efektivitu spotreby. Rovnako ako u všetkých hybridných vozidiel, aj pri jazde v nízkych rýchlostiach je úplne nový Tucson Plug-in Hybrid poháňaný iba elektrickým motorom. Vodiči môžu tiež sami prepnúť na plne elektrickú jazdu stlačením príslušného tlačidla, pričom môžu využívať plne elektrický dojazd viac ako 50 km.

Pohon HTRAC

Pre skutočný SUV pocit je pohon všetkých kolies (4WD) súčasťou štandardnej výbavy nového modelu Tucson Plug-in Hybrid. Vozidlo je vybavené technológiou pohonu všetkých kolies Hyundai HTRAC a voličom režimu Terrain Mode. HTRAC dokáže variabilne distribuovať hnaciu silu na predné a zadné kolesá v závislosti od podmienok trakcie a charakteru jazdy, zatiaľ čo volič režimu Terrain Mode optimalizuje výkon, krútiaci moment a brzdenie v závislosti od typu povrchu, ktorý vodič nastaví. Úplne nový Tucson Plug-in Hybrid bude v Európe dostupný od jari 2021.

Tagy

Pokračovať v čítaní