Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai vyvrátil pozastavenie vývoja spaľovacích motorov

Hyundai Motor Group reaguje na informácie o konci vývoja spaľovacích motorov.
Hyundai vyvrátil pozastavenie vývoja spaľovacích motorov Namyang R&D Center

30.12. 2021 15:35 Správa aktualizovaná o stanovisko Hyundai Motor Group k mediálnym informáciám o zastavení vývoja spaľovacích motorov.

Hyundai Motor Group môže po nedávnych mediálnych špekuláciách potvrdiť, že vývoj svojich motorov nezastavuje. Skupina sa bude zameriavať na poskytovanie silného portfólia pohonných jednotiek zákazníkom na celom svete, ktoré zahŕňa kombináciu vysoko účinných motorov a elektromotorov s nulovými emisiami.

Pôvodná správa

Začiatkom končiaceho roka 2021 sme informovali o zastavení vývoja naftových motorov značkou Hyundai. Zastavenie sa dotklo len novej generácie naftových motorov, tá súčasná ešte mala byť ďalej prispôsobovaná prísnejším emisným normám.

Dnes to s budúcnosťou spaľovacích motorov v koncerne Hyundai Motor Group vyzerá horšie. Podľa portálov Business Korea a The Korea Economic Daily došlo k veľkej reorganizácii vývojového centra Namyang Research Institute krátko pred vianočnými sviatkami. Vývojové centrum motorov bolo kompletne uzavreté a tím pre vývoj motorov bol pretrasnformovaný na tím, zaoberajúci sa elektrifikáciou. Nešpecifikovaný malý počet vývojárov ešte ostal k dispozícii pre menšie úpravy spaľovacích motorov.

Namyang R&D Center

"Teraz je nevyhnutné prejsť na elektrifikáciu," uviedol novovymenovaný šéf výskumu a vývoja Park Chung-kook v e-maile zamestnancom. "Náš vlastný vývoj motora je veľkým úspechom, ale musíme zmeniť systém, aby sme vytvorili budúce inovácie založené na hodnotách z minulosti."

Namyang Research Institute zamestnáva 12 000 vývojárov a je kľúčovou organizáciou Hyundai Motor Group. Okrem toho v rámci zmien vzniklo aj nové centrum pre vývoj batérií. Hyundai týmto rozhodnutím stavil na elektromobilitu a urýchľuje koniec spaľovacích motorov vo svojej ponuke. Výraznejšiu elektrickú ofenzívu začal už s modelmi Ioniq. Po elektromobile Ioniq 5 bude v roku 2024 nasledovať Ioniq 7, ktorého vzhľad nám predznamenáva koncept Seven.

Tagy

Pokračovať v čítaní