Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Santa Fe radikálne zmenil vzhľad

Väčší vnútorný priestor a nový krabicový dizajn so zakomponovaným písmenom "H" prináša nová generácia Hyundaiu Santa Fe.
Hyundai Santa Fe radikálne zmenil vzhľad

Nová generácia Hyundaiu Santa Fe bude oficiálne predstavená v auguste, ale už teraz nám kórejský výrobca odhalil rozmerné SUV. Zmeny sú výrazné a podobnosť vidíme skôr s inými modelmi ako s predchodcom.

"H" ako Hyundai

Hlavnú úlohu v novom dizajne hrá písmeno "H". Tvary písmena sú zakomponované do predných aj zadných svetiel. Platí to aj pre spodnú časť predného nárazníka, vo vnútri vidíme tvar "H" na palubnej doske a výduchoch klimatizácie.

Presné rozmery vozidla zatiaľ nepoznáme, ale aj z obrázkov je jasné, že Santa Fe je výrazne dlhšie, čo potvrdzuje aj Hyundai. Predĺženie vozidla konštruktéri dosiahli natiahnutím rázvoru náprav. Prejaviť sa to má aj vo vnútri.

Najväčší interiér v triede?

Hyundai hovorí o najväčšom priestore pre pasažierov a batožinu v tejto kategórii vozidiel. Dvere batožinového priestoru sú takmer kolmé a strecha klesá smerom dozadu minimálne. Ťažiť z toho budú najmä pasažieri v treťom rade sedadiel.

Vo vnútri je novinkou pre Santa Fe veľká zakrivená zobrazovacia plocha. Pozostáva z digitálneho prístrojového panelu a ďalšieho 12,3-palcového displeja. Na stredovom tuneli je panel na ovládanie základných funkcií vrátane klimatizácie. Pod ním je priestor na dva telefóny, ktoré možno súčasne bezdrôtovo nabíjať.

O pohone zatiaľ Hyundai mlčí, ale s istotou môžeme tvrdiť, že pôjde o alternatívu k súčasným elektromobilom značky. Santa Fe sa totiž naďalej bude spoliehať na spaľovacie motory, aj keď nejakej forme elektrifikácie v podobe hybridov sa zrejme nevyhne. Viac sa dozvieme budúci mesiac v rámci svetovej premiéry.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní