Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai testuje novú generáciu Santa Fe

Oficiálne by sme mohli spoznať novú generáciu Santa Fe už tento rok.
Hyundai testuje novú generáciu Santa Fe

Zo severu Európy v okolí polárneho kruhu pochádza video z dielne kanálu CarSpyMedia, zachytávajúce väčšie SUV driftujúce na snehu. Model so silným maskovaním už nemá ďaleko do predstavenia.

Blízky termín predstavenia naznačuje práve silné maskovanie. Pod ním sa tradične nachádza finálny vzhľad karosérie, ktorý chce výrobca udržať v tajnosti. V skorších fázach testovania používajú automobilky karosérie z iných modelov a nemajú dôvod ich dôkladne maskovať.

Druhú indíciu o skorom príchode môžeme nájsť v správe Hyundaiu o predajných výsledkoch v roku 2022. Okrem iného v nej poodhaľuje svoje plány do roku 2023 a v ramci nich aj predstavenie stredne veľkého SUV.

Tým SUV bude zrejme Hyundai Santa Fe, ktoré driftuje vo videu. Dizajn vozidla ostáva zahalený, a aj prelisy karosérie, ktoré presvitajú cez maskovanie sú falošné. Reálne je veľké čelné okno a línia strechy. Vďaka tomu vidíme, že Santa Fe bude mať "krabicovitý" vzhľad s dôrazom na vnútorný priestor.

Okrem toho môžeme vidieť na vozidle funkčný výfuk, ktorý prezrádza príchod verzie so spaľovacím motorom. Viac sa dozvieme v rámci premiéry v druhej polovici roku 2023. Na cestách sa Santa Fe zrejme v sériovej podobe objaví až koncom roku najskôr na domácom kórejskom trhu a neskôr v priebehu roku 2024 by mohol zavítať aj do Európy.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link