Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Tucson: Nová výbava a plug in hybridný pohon. Poznáme ceny

Novinkou je výbava N Line+ a plug in hybrid, ktorý posúva výkon Tucsonu na nové maximum.
Hyundai Tucson: Nová výbava a plug in hybridný pohon. Poznáme ceny

Najpredávanejšie SUV značky Hyundai je na Slovensku oddnes v ponuke aj v športovo ladenej výbave N Line+ a s novým plug-in hybridným pohonom. N Line+ predstavuje najvyššiu úroveň výbavy modelu Tucson a začína na sume 35 490 eur. Tucson sa po prvý raz začína predávať aj s plug-in hybridným pohonom, navyše s mimoriadnym uvádzacím bonusom 3 500 eur, ktorý platí do konca septembra, resp. na prvých 80 kusov vozidla. Jeho cena začína na sume 34 890 eur.

Športovo ladená výbava N Line+

Nový Tucson vo výbave N Line+ predstavuje vrcholnú ponuku tohto SUV. K dispozícii je hneď so štyrmi druhmi elektrifikovaných pohonov: s benzínovým turbo motorom 1,6 T-GDi s mild hybridom (132 kW/180 k), naftovým motorom 1,6 CRDi s mild hybridom (100 kW/136 k), benzínovým full hybridom 1,6 T-GDi (169 kW/230 k) a novinkou je najvýkonnejšia plug-in hybridná verzia 1,6 T-GDi (195 kW/265 k).

Výbava N Line+ ako najvyšší stupeň výbavy štandardne zahŕňa pohon všetkých kolies HTRAC, automatickú prevodovku (7 DCT pri benzínovom a naftovom mild hybride, resp. 6 AT pri hybride a plug-in hybride), paletu bezpečnostných asistentov a konektivitu. Športový charakter vozidlu vo výbave N Line+ dodáva elektronicky riadené pruženie ECS pre lepší zážitok z jazdy, ktoré je možné za príplatok 1 000 eur získať k mild hybridným motorizáciám.

Najvýkonnejší Tucson doteraz

Novinkou je zo siete nabíjateľný hybrid (PHEV), ktorým Hyundai rozširuje ponuku elektrifikovaných motorizácií. Plug-in Hybrid je zároveň najvýkonnejším variantom tohto SUV modelu. Kombinácia benzínového motora 1,6 TGDi, elektromotora a 13,8 kWh batérie prináša celkový výkon hybridného systému 195 kW (265 k) a umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,2 sekundy.

Plug in hybridný Tucson je v ponuke v dvoch úrovniach výbavy: Style od 34 890 eur a Premium od 37 490 eur, v oboch prípadoch vždy s pohonom 4x4 a 6-stupňovou automatickou prevodovkou shift by wire s pádlami pod volantom. Dojazd čisto na elektrinu činí vyše 60 kilometrov (podľa WLTP).

Hyundai poskytuje na novinku 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na vysokonapäťovú batériu platí záruka 8 rokov alebo 160 000 km.

Tagy

Pokračovať v čítaní