Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Tucson prichádza vo verzii N Line

Obľúbené SUV dostalo športovejší šat. Dostupné bude so všetkými motorizáciami okrem najslabšieho naftového motora.
Hyundai Tucson prichádza vo verzii N Line Hyundai

V krátkom slede, po predstavení nového modelu Tucson, pripravila automobilka Hyundai Motor pre svoj najpredávanejší model v Európe aj športovo ladenú verziu N Line. Nový model Tucson N Line spája športovejší dizajn, komfort s postojom verzie N Line inšpirovanej motoršportom. Nová verzia SUV prináša výraznejšie a športovejšie dizajnové prvky exteriéru a špeciálne interiérové doplnky.

Dizajn exteriéru

Rovnako ako štandardný model aj novinka sa vyznačuje progresívnym dizajnom s ostrými líniami, uhlami a hranami a charakteristickými parametrickými vzormi. Na prednej časti sa parametrické drahokamy nachádzajú na maske chladiča, ktorá je umiestnená vyššie a zároveň je širšia ako v prípade štandardnej verzie. Pre potreby verzie N Line sa parametrické prvky na maske chladiča mierne upravili a v závislosti od uhla pohľadu vytvárajú dodatočné odrazy. Na maske chladiča sa nachádza aj logo N Line.

Pod maskou chladiča má svoje miesto nárazník s upravenými otvormi na vstup vzduchu, ktoré sú vyššie a väčšie, čím vytvárajú športovejší vzhľad. Nárazník na spodnej strane dopĺňa strieborná ochranná platňa. Vzhľad predných svetlometov dopĺňa čierne orámovanie.

Zboku sa nový model vyznačuje prelisom, ktorý vytvára dynamické proporcie a línie. Tie vedú k uhladenejšiemu vzhľadu. Dopĺňa ho čierne lesklé orámovanie dverí. Orámovanie sa končí oblúkom C-stĺpika, čím má vznikať "pocit neustáleho pohybu vpred, inšpirovaný pretekárskymi okruhmi". Vzhľad bočnej línie dopĺňajú spätné zrkadlá čiernej farby Phantom Black.

Športový vzhľad zadnej strany podčiarkuje aerodynamický spojler, ktorý je dlhší ako na štandardných modeloch a je ozdobený plutvami. Nižšiu zadnú časť ozvláštňuje červený reflexný pásik a difúzor. O tom, že dizajnéri tohto modelu sa inšpirovali svetom vysoko výkonných vozidiel, svedčí aj dvojitá koncovka výfukového potrubia. Súčasť výbavy sú aj výraznejšie a športovejšie 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin.

Dizajn interiéru

Vo vnútri nechýbajú športové sedadlá s označením N, čalúnené kombináciou čierneho semišu a kože s červeným prešívaním. Červené prešívanie sa potom nachádza aj na výplni dverí a na lakťových opierkach, sivý priestor palubnej dosky pred spolujazdcom ozdobujú červené doplnky.

Špeciálny N volant dopĺňa logo N. Ďalšie N dizajnové prvky majú svoje miesto na koženej hlavici radiacej páky či na kryte stredovej konzoly s tlačidlami na radenie automatickej prevodovky — podľa toho, akú prevodovku využíva konkrétne vozidlo. Ďalší športový nádych dodáva interiéru aj čierne čalúnenie stropu. Medzi ďalšie prvky N Line patria kovové pedále, opierka na nohu a prahy.

Pruženie ECS

Aj Tucson N Line má v príplatkovej výbave dodávané Elektronicky riadené pruženie ECS. Systém ECS automaticky a neustále kontroluje odpruženie vozidla, aby poskytol maximálny možný komfort jazdy a výkon. Darí sa to dosahovať vďaka spracovaniu údajov ako rýchlosť, povrch vozovky, prejazdy cez zákruty, brzdenie či zrýchľovanie. Ovládaním tlmiacej sily na každom kolese zvlášť dokáže ESC obmedzovať kolísanie, nakláňanie a vertikálny pohyb.

Motorizácie

Verzia N Line je dostupná so všetkými motorizáciami okrem najslabšieho naftového motora. Každý pohon vychádza z jedného z dvojice motorov Hyundai Smartstream: benzínový 4-valec s objemom 1,6 litra T-GDI, naftový 4-valec s objemom 1,6 litra CRDi.

  • 1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (195 kW/265 k) 
  • 1.6 T-GDI Hybrid (170 kW/230 k) 
  • 1.6 T-GDI 48V Mild Hybrid (132 kW/180 k alebo 110 kW/150 k)
  • 1.6 T-GDI (110 kW/150 k)
  • 1.6 CRDi 48V (100 kW/136 k)

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní