Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai Tucson sa po modernizácii zmenil najmä v interiéri

Nový volant, displej aj stredový tunel sú najzásadnejšie zmeny, ktorých sa dočkal v rámci modernizácie.
Hyundai Tucson sa po modernizácii zmenil najmä v interiéri

Hyundai prichádza s redizajnom svojho kľúčového modelu Tucson. Posledná generácia je známa predovšetkým neprehliadnuteľným dizajnom predných svetlometov, ktoré si zachová aj modernizovaná verzia.

Svetlomety prešli len ľahkou úpravou a to isté platí pre prednú masku a zadný nárazník. Cieľom dizajnérov bolo navodiť dojem širšieho vozidla.

Zásadnejšia zmena nastala vo vnútri. Za novým volantom sa skrýva veľký nový zakrivený displej, ktorý vznikol spojením prístrojového panelu a dotykového displeja infotainmentu. Výduchy ventilácie sa tiahnu pod displejom a nižšie sa nachádza nový panel na ovládanie klimatizácie.

Úplne nový je aj stredový tunel s dôrazom na odkladacie priestory. Kompletne zmenené je aj ovládanie automatickej prevodovky. Pribudlo tu niekoľko fyzických tlačidiel pre jednoduchšie ovládanie. O motoroch zatiaľ Hyundai neprezradil nič, ale zásadnejšie zmeny v tomto smere neočakávame.

Hyundai prišiel s prvým čiastočným redizajnom tohto modelu za tri roky od uvedenia jeho aktuálnej generácie na trh v roku 2020 a má ambíciu zvýšiť jeho konkurencieschopnosť. Európska premiéra nového Hyundai Tucson je plánovaná na začiatok roka 2024 a prvé kusy dorazia do predajní pred letom.

Európsku špecifikáciu nového Tucsonu spoznáme neskôr. Na fotografiách je model určený pre kórejský trh, ktorý sa môže od európskej verzie líšiť.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní