Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai ukázal športové SUV Kona N

Hyundai Kona N spája svet SUV a rýchleho hot hatchu.
Hyundai ukázal športové SUV Kona N

Hyundai predstavuje výkonné SUV Kona N, ktoré má spájať rýchlosť s vyváženým každodenným jazdením. Samotné vozidlo nie je pre nás prekvapením. Hyundai už skôr odhalil tvar vozidla už na niekoľkých fotkách a zároveň pridal aj podrobnejšie informácie o motore. Ostré SUV prichádza so známym 4-valcovým motorom 2,0 T-GDI s výkonom 205 kW (280 k) s plochou krivkou priebehu a s výrazným športovým vzhľadom.

Inšpirovaný motoršportom

K celkovému dynamickému jazdnému zážitku prispieva viacero prvkov inšpirovaných motoršportom. Patria medzi ne 19-palcové kované disky kolies z ľahkých zliatin, špeciálne športové sedadlá a Hyundai tradične sľubuje aj emotívny zvuk. Osemstupňová dvojspojková prevodovka ponúkne viacero režimov, o ktorých sme už informovali TU.

Kona N je čistokrvné hot SUV s výkonom na úrovni hot hatchov. Ruší tak predstavu, že jazdiť s SUV nemôže byť zábava. Keďže ide o model N, tak ide za limity bežných SUV,” vraví Albert Biermann, prezident a riaditeľ divízie výskumu a vývoja v Hyundai Motor Group. „Model Kona N dokáže vyrezávať oblúky na okruhoch a zároveň okoreniť každodenné jazdenie o nové vzrušenie.”

SUV dostalo do výbavy aj elektronicky ovládaný samosvorný diferenciál (e-LSD) s označením N Corner Carving Differential, ktorý zlepšuje schopnosti vozidla pri prejazde zákrutou. Tento prvok aktívne rozdeľuje krútiaci moment medzi kolesá prednej nápravy, a tým zlepšuje trakciu v zákrutách a potláča nedotáčavosť.

Dizajn

Z pohľadu rozmerov sa N verzia nelíši od základného modelu Kona. Akurát športovejší dizajn nárazníkov jej pridal 10 mm na dĺžke. Vpredu dostalo "eNko" exkluzívnu masku chladiča so špeciálnou vypletanou výplňou, zabudovaným logom N a výrazným svetelným podpisom. Znak Hyundai presunuli dizajnéri z kapoty nižšie, s cieľom vizuálne znížiť ťažisko.

Pohľadu zozadu dominuje veľký strešný spojler s dvojitým krídlom a nechýba ani typické trojuholníkové tretie brzdové svetlo. Športový nádych dotvárajú aj červené linky a dve veľké koncovky výfukov.

Pri príležitosti predstavenia nového modelu Kona N vyvinula automobilka Hyundai novú farbu exteriéru: modrú Sonic Blue. Modrá farba Sonic Blue sa nachádza v škále medzi bielou a jemne sivou. Uvedenie výkonnej novinky na trh a zverejnenie cien očakávame čoskoro. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní