Autosuv.sk

Novinky SUV

Hyundai už testuje nový Tucson na Nürburgringu. Pozornosti kamery neušiel

Nový Hyundai Tucson zrejme neuvidíme skôr ako o rok. Maskovaný prototyp sa však už v rámci testov preháňa po Nürburgringu.
Hyundai už testuje nový Tucson na Nürburgringu. Pozornosti kamery neušiel

Nový Hyundai Tucson zrejme neuvidíme skôr ako o rok. Maskovaný prototyp sa však už v rámci testov preháňa po Nürburgringu.

Súčasnú generáciu Hyundaiu Tucson sme prvýkrát naživo mohli vidieť na netradične menšej akcii v Berlíne. Hlavný dizajnér, Peter Schreyer, predstavil vtedy nový Tucson bez dlhých rečí a nekonal sa ani žiadny bombastický sprievodný program. Tucson sa aj tak rýchlo zaradil medzi najpredávanejšie modely značky. Už v roku 2018 prišla na rad modernizácia a v tomto roku sme sa dočkali novej verzie N Line.

Čas letí v prípade Tucsonu zrejme o niečo rýchlejšie a jeho životný cyklus sa zrejme naplní v roku 2021, ak považujeme modernizáciu v roku 2018 za polčas. Nasvedčujú tomu aj videá a fotografie maskovaného modelu, ktoré čoraz častejšie kolujú na internete. Youtubový kanál Automotive Mike zverejnil video, zachytávajúce nový Tucson na okruhu Nürburgring. Automobilky tu často testujú aj bežné autá a neznamená to, že SUV sa zmení na okruhový špeciál. Hyundai zrejme testuje tuhosť karosérie, svedčí o tom aj pretekárska klietka vo vnútri. Na niektorých záberoch si možno všimnúť aj chýbajúce sedadlá. Ide o bežný postup, nás viac zaujala silueta stále dobre maskovaného prototypu. Všetko naznačuje, že strecha Tucsonu bude smerom dozadu klesať a Hyundai bude teda kráčať s dnešnými módnymi trendami v automobilovom priemysle. Výrazným prvkom je hrana pod oknom piatych dverí. Tesne pod ňou je umiestnené evidenčné číslo, ale môžeme predpokladať, že sa nakoniec posunie nižšie a Hyundaiu ostane priestor na prepojenie zadných svetiel LED pásom. Zatiaľ tu je miesto len pre špekulácie a video s maskovaným prototypom. Na predstavenie novej generácie si ešte minimálne rok počkáme.

Tagy

Pokračovať v čítaní