Autosuv.sk

Novinky SUV

Interiér Škody Enyaq je inšpirovaný moderným bývaním

Enyaq iV je dostupný s celkom dvanástimi individuálne ladenými dizajnovými variantmi interiéru, ktoré reprezentujú rôzne životné štýly - od moderného cez luxusný, až po športový.
Interiér Škody Enyaq je inšpirovaný moderným bývaním Škoda

Čisto elektrické SUV Škoda Enyaq iV je prvý sériový model českej automobilky na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Okrem lokálne bezemisnej prevádzky vsádza Škoda aj na trvalú udržateľnosť. To podčiarkuje použitím kože, opracovanej bez chemikálií (extraktom z listov olivovníka) a aj čalúnením, vyrobeným zo zmesi prírodnej vlny a polyesteru z recyklovaných PET fliaš.

Priedušné čalúnenie pohlcuje vlhkosť

Zmes zo 60 % recyklovaného polyesteru a 40 % prírodnej vlny prináša podľa Škody aj ďalšie výhody. Žiadne iné vlákno neabsorbuje toľko vlhkosti ako prírodná vlna. Pôsobí chladivo a je priedušná. Okrem toho filtruje škodlivé látky a pachy z okolia. Použitá prírodná vlna je nezávisle testovaná a certifikovaná podľa ožiadaviek spoločnosti Woolmark Company.

Enyaq iV je dostupný s celkom dvanástimi individuálne ladenými dizajnovými variantmi interiéru, ktoré reprezentujú rôzne životné štýly - od moderného cez luxusný, až po športový. V závislosti od veľkosti batérie, pohonu a variantu modelu si môžno vybrať z piatich uvedených štýlov. Mimoriadne výbavy sú usporiadané do voliteľných paketov, kde sú niektoré prvky výbavy a služby k dispozícii pre všetky modely.

Rôzne typy interiéru

Model Enyaq iV 50 je vybavený základným dizajnovým variantom interiéru Studio. Od verzie Enyaq iV 60 je štandardom dizajnový variant Loft, navrhnutý v štýle moderného bývania mladých rodín. Varianty Lounge a Suite sú exkluzívnejšie, luxusnejšie a ponúkajú napríklad kožené poťahy alebo dekoračné lišty, lakované klavírnym lakom. Športový charakter nesú obe verzie RS Lounge a RS Suite pre model Enyaq iV RS. Plánované sú ďalšie varianty interiéru, inšpirované moderným bývaním pre neskoršie deriváty Sportline a L&K.

Tagy

Pokračovať v čítaní