Autosuv.sk

Novinky SUV

Ionq 5 dostane väčšiu batériu a kamery nahradia zrkadlá

Nové digitálne zrkadlá, väčšia batéria a vylepšený teplotný manažment batérie bude k dispozícii v druhej polovici tohto roku.
Ionq 5 dostane väčšiu batériu a kamery nahradia zrkadlá Foto: Hyundai

Hyundai Ioniq 5 modelového roku 2023 sa dočká viacerých vylepšení. Najzásadnejším je zvýšenie kapacity batérie na 77,4 kWh. Kórejská automobilka zatiaľ neprezradila, ako sa zmení dojazd.

Vynovený Ioniq 5 prvý raz dostane aj digitálne vnútorné a vonkajšie spätné zrkadlá na báze kamier. Digitálne stredové zrkadlo (DCM) optimalizuje viditeľnosť tým, že poskytuje ničím nerušený panoramatický výhľad z vozidla smerom dozadu. Kamera DCM sa nachádza pod zadným spojlerom.

Digitálne bočné zrkadlá sú k dispozícii pre kórejské verzie Ioniqu 5 a teraz sa dostanú aj do európskych vozidiel. Hlavnou úlohou vonkajších digitálnych zrkadiel je znížiť odpor vzduchu a poskytnúť jasný obraz aj v zlom počasí.

Nová funkcia tepelného manažmentu batérie Ioniqu umožní, aby automaticky prispôsoboval teplotu batérie počas jazdy, čím sa zabezpečia optimálne podmienky v momente, keď sa vozidlo začne nabíjať. To zaručuje lepší výkon nabíjania v chladnom počasí. Táto funkcia sa aktivuje automaticky po zadaní nabíjacieho bodu do navigačného systému vozidla pomocou online navigácie.

Funkcia Smart Frequency Dampers (SFD) zlepší odozvu odpruženia prednej a zadnej nápravy, čo sa má prejaviť na zvýšení komfortu jazdy. Pokiaľ ide o dizajn, aktualizovaný Ioniq 5 ponúkne nové možnosti kombinácií. Patria medzi ne nelakované čierne nárazníky s čiernou lištou v kombinácii s osvetlením Projection LED. Vynovený model bude v Európe k dispozícii v druhej polovici roku 2022.

Tagy

Pokračovať v čítaní