Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep Avenger sa ukazuje ako koncept s pohonom 4x4

Ak sa chce Jeep naozaj odlíšiť od koncernových súrodencov, tak pohon všetkých kolies je dobrá cesta.
Jeep Avenger sa ukazuje ako koncept s pohonom 4x4

Jeep Avenger sa v poslednom čase objavuje na webe AutoSUV často. Dôvodom je jeho nedávne predstavenie, ale aj dizajn, ktorý ho odlišuje od koncernových súrodencov. Ako sme už včera informovali, Jeep sa snažil z Avengeru spraviť auto, ktoré bude schopnejšie v teréne ako trebárs Opel Mokka-e, či Peugeot e-2008.

Spomínané modely sú postavené na rovnakej platforme a využívajú rovnaký elektrický pohon s hnanou prednou nápravou. Bez väčšieho zásahu platforma s názvom e-CMP neumožňuje pohon všetkých kolies, a tak Jeep svoj crossover aspoň zdvihol vyššie nad cestu a dal dôraz na dobré prejazdové uhly v teréne.

V pláne je však predsa len aj verzia s pohonom 4x4, ktorú predznamenáva koncept Avenger 4X4. Jeep ho ukazuje na autosalóne v Paríži. Koncept má ešte viac zdvihnutý podvozok, kolesá sú posunuté do strán a tomu sú prispôsobené aj blatníky.

Jeep v tlačovej správe upozorňuje najmä ma dizajn, výbavu a doplnkové svetlá do hmly vpredu. O samotnom pohone neprezrádza prakticky nič. Teoreticky by koncept mohol poháňať spaľovací motor v kombinácii s elektromotorom, to však považujeme za nepravdepodobné. Jeep totiž v Európe postupne prechádza na čisto elektrický pohon a po roku 2026 iné ako elektrické autá predávať neplánuje.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní