Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep chce byť "najzelenšou" SUV značkou na svete

Šéf Jeepu poukazuje na výhody elektrického pohonu v teréne. Na rozdiel od ostatných výrobcov nevidí elektrifikáciu len ako cestu na splnenie emisných limitov.
Jeep chce byť "najzelenšou" SUV značkou na svete

Jeep a celý jeho materský koncern FCA vojde pod krídla francúzskeho PSA. Pre Jeep je to príležitosť, aby sa zmenil. Môžeme tak očakávať nový Jeep, vystihovať by ho mal výraz "zlá a zelená mašina". Príklon k zeleným formám pohonu potvrdil pred zástupcami médií šéf značky, Christian Meunier. Hoci sa dnes mnoho výrobcov vybralo cestou elektrifikácie iba kvôli splneniu emisií, Meunier v tom vidí aj ďalšie výhody. Elektrický pohon s vysokým krútiacim momentom zlepší vlastnosti vozidla v teréne. 

Jeep

"Dôležité je urobiť naše produkty najschopnejšími a najvzrušujúcejšími Jeepmi. Prídavný krútiaci moment s výnimočnou akceleráciou nám pasuje. Jeep a elektrifikácia boli predurčené byť spolu. Našou ambíciou je stať sa najzelenšou SUV značkou na svete," komentoval Meunier zámery Jeepu. Takéto vyjadrenia nie sú pre nás úplným prekvapením, veď postupný prechod k elektrickému pohonu sa dnes javí ako nutnosť. Keď sa tomu značka nevyhne, treba to zákazníkom predať ako výhodu a poukázať práve na prednosti elektrického pohonu. 

"Je jasné, že Jeep spojením (koncernov FCA a PSA) získa. Je tam očividne veľký potenciál medzi platformou, pohonom, znižovaním nákladov a takýchto veci," vyhol sa Meunier konkrétnejšej odpovedi na otázku redaktorov Auto News, v čom vidí prínos spojenia koncernov FCA a PSA.

Zdroj: Auto News a Carscoops

Tagy

Pokračovať v čítaní