Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep chystá maličký crossover, špekuluje sa o mene Jeepster

Dnes je to maskovaný prototyp, ale možno už zajtra ho oficiálne spoznáme v rámci podujatia 4xe Day.
Jeep chystá maličký crossover, špekuluje sa o mene Jeepster

Na Facebooku sa objavili fotografie malého maskovaného crossoveru. V popise nad fotkami je napísané Jeep Jeepster (Project 516) a dátum premiéry 8. september 2022. Či pôjde o skutočný názov nového modelu nevieme, ale sme si istí, že na fotografiách je maý Jeep, ktorý sa veľkosťou zaradí pod model Renegade.

 

Jeep Jeepster (Project 516). Presentation: 8.09.2022.

Posted by Walter Vayr on Sunday, September 4, 2022

Dátum 8. september sa pravdepodobne naozaj stane dátumom premiéry nového modelu, keďže Jeep oznámil na tento deň podujatie 4xe Day. V popise oznamuje: "Smerujeme k elektrizovanej slobode a vy si to nebudete chcieť nechať ujsť." To však neznamená, že nový crossover bude len elektrický.

Pod kapotu by sa mohol dostať aj spaľovací benzínový motor 1,2 PureTech koncernu Stellantis. Aj elektrická verzia by mala využiť už známu techniku. Z Peugeotov, Citroenov a ďalších značiek koncernu, ktorých modely sú postavené na elektrickej platforme e-CMP, už poznáme kombináciu elektromotora s výkonom 100 kW a batérie s kapacitou 50 kWh.

Vývoj vlastnej techniky by pre Jeep nedával ekonomický zmysel. Nový model sa zrejme dostane primárne na európsky trh so začiatkom predaja v úvode roku 2023. Či tomu bude naozaj tak, sa dozvieme čoskoro, možno už zajtra v rámci podujatia 4xe Day.

Tagy

Pokračovať v čítaní