Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep Grand Cherokee prichádza do Európy s plug in hybridom

Istotou je príchod plug in hybridnej verzie 4xe, verzie s motormi V6 a V8 ostanú v ponuke minimálne v USA.
Jeep Grand Cherokee prichádza do Európy s plug in hybridom

Jeep predstavil piatu generáciu svojho modelu Grand Cherokee. V USA už dávnejšie poznajú dlhšiu L verziu s tromi radmi sedadiel a celkovou dĺžkou 5 204 mm. Teraz Jeep odhalil kratšiu štvorradovú verziu s dĺžkou 4 910 mm. Model je určený hlavne pre Európu a tu asi nemôžeme očakávať motor V8 s objemom 5,7 l. Neistý je aj príchod V6 motora s objemom 3,7 l. V Európe sa však určite dočkáme verzie 4xe s plug in hybridným pohonom.

Jeep v tomto prípade stavil na 2-litrový štvorvalec a dvojicu elektromotorov. Menší nahrádza alternátor a je napojený na kľukový hriadeľ, väčší je spojený 8-stupňovou prevodovkou. Celkový výkon systému je 280 kW a krútiaci moment dosahuje maximálne 637 Nm. Batéria s kapacitou 17 kWh umožňuje elektrický dojazd 40 km.

Grand Cherokee bude dostupný vo viacerých verziách vrátane pre terén upraveného modelu s názvom Trailhawk, ktorý sa môže pochváliť so svetlou výškou podvozka 278 mm. Vo svete SUV ide o ozajstný nadštandard, ale v prípade Jeepu je to o 90 mm menej v porovnaní s ostatnými modelmi vo verzii Trailhawk.

Vo všetkých verziách je spodok auta vystužený s cieľom chrániť batériu a ani tá Jeepu nebráni prebrodiť 610 mm hlbokú vodu. V teréne sa môže spoľahnúť na elektronicky uzatvárateľný zadný diferenciál, ale aj na niekoľko režimov jazdy.

Vo vnútri aj Jeep stavil na luxus a moderné technológie. Aj tu nájdeme dva veľké 10,25 palcové displeje a to hovoríme len o obrazovkách, urćených pre šoféra. Vlastnú obrazovku môže mať aj spolujazdec vpredu a dvaja pasažieri vzadu.

Samozrejmosťou je najnovší infotainment Uconnect 4 s možnosťou pripojenia telefónu cez Apple CarPlay a Android Auto. Súčasťou výbavy je navigácia TomTom, 4G pripojenie, hlasové ovládanie Amazon Alexa a aktualizácia systému na diaľku. V Európe sa nový Jeep objaví až niekedy v druhej polovici budúceho roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní