Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep pripravuje čisto elektrický Wrangler

Na prelome marca a apríla predstaví Jeep koncept elektrického Wrangleru.
Jeep pripravuje čisto elektrický Wrangler Jeep

Jeep poodhaľuje svoju víziu do budúcnosti na svojej novej stránke The Road Ahead. Veľká časť je venovaná novému plug in hybridnému Jeepu Wrangler 4xe. Okrem toho na nej nájdeme zmienku o pripravovanom plug in hybride Grand Cherokee 4xe, ako aj o rôznych technológiách od autonómnej jazdy cez bezpečnostné asistenčné systémy až po konektivitu. Jeden banner je venovaný aj novému elektrickému Wrangleru.

Jeep ho predstaví zatiaľ len vo forme konceptu neskôr v tomto roku. V niekoľko sekundovom videu poodhaľuje skrytú techniku. Pod povrchom sa skrýva niekoľko batériových modulov a jeden elektromotor. To by znamenalo trochu rozdielny prístup k pohonu elektromobilu, ako sme zvyknutí. V prípade pohonu všetkých kolies konštruktéri väčšinou stavia na dva elektromotory - jeden vpredu a druhý vzadu. Elektrický pohon by nemal nič zmeniť na terénnom zameraní Wranglera. Karoséria bude naďalej postavená na ráme.

Koncept bude predstavený v rámci Easter Jeep Safari na prelome marca a apríla. Potom by sme sa mohli viac dozvedieť o výkone, kapacite batérií a dojazde elektrického Wrangleru.

Tagy

Pokračovať v čítaní