Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep ukázal malé štýlové SUV Avenger

Oficiálne ho spoznáme v októbri, predávať sa začne v roku 2023.
Jeep ukázal malé štýlové SUV Avenger Jeep

Včera sme písali o príchode nového Jeepu s názvom Jeepster. Názov modelu síce nebol správny, ale v ostatnom sme sa nemýlili. Jeep ohlásil štvoricu nových modelov a prvým z nich bude malý crossover s názvom Avenger (namiesto Jeepster).

Novinka bola "ušitá" pre európsky trh a oficiálna premiéra sa uskutoční v októbri na autosalóne v Paríži. Nový Jeep Avenger bude štýlovejším súrodencom pre modely koncernu Stellantis ako Opel Mokka-e, či Peugeot e-2008.

"Úplne nový Avenger ponúkne schopnosti značky Jeep, ktoré sú vhodné pre európsky trh," povedala Antonella Bruno, šéfka Jeep Europe v Stellantis, "Toto moderné, zábavné a emocionálne SUV osloví čoraz väčší počet zákazníkov, ktorí hľadajú schopnú, kompaktnú, modernú a plne elektrickú alternatívu značky Jeep k súčasným hráčom."

Jeep sa spoľahne na rovnakú platformu ako Opel a Peugeot a môžeme tak očakávať rovnakú batériu s kapacitou 50 kWh. Napriek tomu ponúkne Avenger aspoň o niečo dlhší dojazd, keď na jedno nabitie prejde okolo 400 km.

Výkon elektromotora by mohol byť 100 kW a poháňať bude štandardne kolesá prednej nápravy. Novinkou v prípade platformy CMP bude pohon všetkých kolies, Avenger tak bude vo svojej triede prvým modelom, poháňajúcim obe nápravy v rámci koncernu Stellantis.

Jeep zatiaľ hovorí len o elektrickej verzii, ale na cestách už boli zachytené prototypy so spaľovacím motorom, pravdepodobne benzínovým trojvalcom PureTech. Viac sa dozvieme neskôr, na cesty sa Avenger dostane v prvej polovici roka 2023.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní