Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia EV6 prejde modernizáciou, zrejme dostane väčšiu batériu

Kia ukázala prvé fotografie vynoveného modelu. Modernizácia prinesie podobné zmeny ako v prípade Ioniqu 5 vrátane novej batérie.
Kia EV6 prejde modernizáciou, zrejme dostane väčšiu batériu

Po troch rokoch od uvedenia na trh sa Kia EV6 dočká modernizácie. Na príchod modernizovanej verzie si teda ešte počkáme do roku 2025, ale spoznáme ju v priebehu tohto roku. Kia už zverejnila aj prvé skice vozidla.

Fotografia prednej časti nám ukazuje nové svetlomety s tenkým denným svietením v tvare písmena C. Vzadu vyzerajú tvary vozidla takmer nezmenené, všimnúť si môžeme aspoň novú grafiku svetiel.

Podstatné zmeny sa však nedotýkajú dizajnu. Kia to ešte oficiálne nepotvrdila, ale bolo by prekvapením, keby model EV6 nedostal vylepšenú techniku po vzore Hyundai Ioniq 5. Máme na mysli hlavne batériu, ktorej kapacita po modernizácii vzrástla zo 77,4 kWh na 84 kWh. Dojazd vozidla by tak mohol vzrásť o vyše 30 km.

Fotografie interiéru sme zatiaľ nevideli, ale drobné zmeny môžeme očakávať aj tu. Dotknú sa pravdepodobne obrazoviek a tiež ovládačov na stredovom tuneli. Na podrobnejšie informácie si musíme počkať niekoľko mesiacov do oficiálneho predstavenia.

Tagy

Pokračovať v čítaní