Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia Niro dostane odvážny dizajn po vzore konceptu HabaNiro

Prvé skice ukazujú niekoľko podobností medzi novou generáciou Nira a konceptom predstaveným ešte v roku 2019.
Kia Niro dostane odvážny dizajn po vzore konceptu HabaNiro

Kia už tento týždeň predstaví novú generáciu crossoveru Niro. Dosluhujúci model sa vyznačuje rôznymi formami pohonu od hybridu cez plug in hybrid až po elektrickú verziu. Predpokladáme, že v ponuke ostane hybrid aj elektrická verzia po vzore sesterského modelu Hyundai Kona. Nič zásadné by sa nemalo zmeniť na technike elektromobilu a e-Niro si tak zrejme ponechá batérie s kapacitou 39 kWh a 64 kWh a to isté platí aj pre elektromotory s výkonom 100 kW resp. 150 kW. Kia zatiaľ žiadne oficiálne informácie o pohone nezverejnila, ale je takmer isté, že dostane rovnakú techniku ako Hyundai Kona.

Niro, resp. e-Niro zaujme hlavne dizajnom. Inšpirované je totiž odvážným konceptom HabaNiro, ktorý nám Kia predstavila v roku 2019. Spoločným prvkom je tvar denných svetiel aj línia, tiahnuca sa medzi kapotou a maskou. Skica odhaľuje aj kontrastné červené lakovanie zadného stĺpika, ktoré plynule nadväzuje na zadné svetlá.

Vo vnútri už sériový model nemá veľa spoločné s konceptom, snáď len minimalistický dizajn bez množstva fyzických tlačidiel. Sériové Niro dostane digitálny prístrojový panel, spojený s dotykovým displejom multimediálneho systému. Konkrétnejšie informácie sa dozvieme už tento týždeň.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní