Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia spustila v Žiline výrobu nového Sportage

Slovensko ostáva „domovom“ modelu Sportage. V Žiline sa vyrobili už tri generácie tohto SUV.
Kia spustila v Žiline výrobu nového Sportage

Tento týždeň bola v Žiline oficiálne zahájená výroba úplne novej Kia Sportage v najmodernejšom závode spoločnosti Kia. Piata generácia modelu Sportage je poslednou z dlhého radu modelov Sportage, ktoré sa v Kia Slovakia vyrobili od roku 2006. Za toto obdobie sa tu vyrobilo viac ako dva milióny kusov pre zákazníkov z celej Európy.

Teraz, po prvýkrát v 28-ročnej histórii, bola špecializovaná európska verzia Sportage navrhnutá, vyvinutá a optimalizovaná špeciálne pre európsky vkus. Sportage, postavený na novej architektúre, dostal aj hybridné pohonné jednotky. Medzi nimi je aj plug in hybrid, s ktorého výrobou sa začne vo februári 2022. Okrem štandardných nových modelov Sportage s predným náhonom sa na Slovensku budú vyrábať aj varianty s pohonom všetkých kolies, ako aj variant GT-Line.

Spustenie výroby našej úplne novej piatej generácie Sportagu v našom závode na Slovensku je pre nás ďalším kľúčovým míľnikom v doteraz mimoriadne rušnom – a úspešnom – roku,“ povedal Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe. „Som rád, že náš závod v Žiline prispeje k už tak bohatému dedičstvu Sportage touto piatou generáciou.“

Výrobný závod v Žiline vyrobil tri generácie modelu Sportage, počnúc druhou generáciou v roku 2006. Odvtedy sa na Slovensku vyrobilo približne dva milióny kusov Sportage, z toho 104 500 modelov druhej generácie, 797 500 modelov tretej generácie a viac ako milión kusov odchádzajúceho modelu, ktorý sa začal vyrábať koncom roka 2015. Začiatkom tohto roka bol na Slovensku vyrobený štvormiliónty automobil Kia od začiatku výroby v roku 2006.

Tagy

Pokračovať v čítaní