Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia ukázala extravagantnejšie nové Niro

Niro príde na trh ako hybrid, plug in hybrid aj elektromobil.
Kia ukázala extravagantnejšie nové Niro

Prvá generácia Kie Niro nebola autom, ktoré by vyčnievalo z davu a zaujalo svojím vzhľadom. S príchodom novej generácie to chce Kia zmeniť a Niro dostalo extravagantnejší vzhľad po vzore konceptu HabaNiro. Okrem predných svetiel po ňom zdedila aj kontrastne lakovaný C-stĺpik, ktorý je až neprakticky hrubý a pri cúvaní na parkovacie miesto môže obmedzovať výhľad.

V každom prípade nové Niro je zvonku o poznanie extravagantnejšie, vo vnútri zas výrazne modernejšie. Interiérom sa vyrovná aj väčším a drahším modelom. Dominuje tu veľký panel s dvoma displejmi, nový volant a stredový tunel s modernejším vzhľadom. Namiesto klasickej páky automatickej prevodovky na ňom nájdeme menší otočný ovládač, ktorý urobil dostatok miesta aj pre ďalšie tlačidlá.

Novinkou je nový jazdný režim "Greenzone Drive Mode". Ako anglický názov naznačuje, ide o režim vhodný pre bezemisné zóny, vďaka ktorému sa plug in hybrid alebo klasický hybrid zmení na chvíľu na elektrické vozidlo. Táto informácia nám prezrádza, že Niro bude k dispozícii ako hybrid aj plug in hybrid, žiadne ďalšie podrobnosti zatiaľ Kia neprezradila.

Na fotografiách môžeme vidieť aj Niro EV, teda čisto elektrickú verziu, to však nie je prekvapením. Na podrobnosti o pohone a technike si ešte musíme počkať. Kia plánuje nové Niro uviesť na trh v priebehu budúceho roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní