Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia ukázala nový Sportage. Európa dostane vlastnú verziu

Dizajn Sportagu vychádza z elektromobilu EV6. Európska verzia sa bude vyrábať výlučne na Slovensku.
Kia ukázala nový Sportage. Európa dostane vlastnú verziu

Kia predstavila v poradí piatu generáciu modelu Sportage. Hneď na začiatku treba povedať, že model na obrázku len ťažko stretneme na európskych cestách. Kia totiž pre Európu chystá osobitnú verziu, ktorá bude predstavená v septembri. Vyrábať sa bude výlučne na Slovensku. Európsky Sportage však bude veľmi podobný práve predstavenému modelu. Jemne sa môže líšiť dizajnom a zrejme aj vyladením podvozka.

Piata generácia Sportagu prichádza s novým dizajnom, vychádzajúcim z elektromobilu EV6. Netradičná je najmä predná časť s veľmi širokou maskou. Svetlá dostali hranatejší tvar a od masky sú oddelené výrazným lemom. Zboku a zozadu je už Sportage konzervatívnejší. Na bočnej strane môžeme vidieť niekoľko hrán a najmä prudko stúpajúcu spodnú líniu okien. Dizajnéri tak chceli zrejme navodiť dojem nižšej strechy so vzhľadom SUV kupé.

Vo vnútri je hlavnou novinkou veľká zahnutá zobrazovacia plocha. Pozostáva z dvoch displejov, jeden preberá úlohu prístrojovej dosky a druhý je klasický dotykový displej na ovládanie infotainmentu. Kia stále nič neprezradila o pohone, ale v tomto prípade sa stačí pozrieť na ponuku súrodeneckého modelu Hyundai Tucson. Podľa toho by mal Sportage dostať paletu elektrifikovaných motorizácií - mild hybridov, hybridov aj plug in hybridov. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní