Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia ukázala skice nového malého crossoveru Stonic

Nový crossover segmentu B je sesterským autom modelu Hyundai Kona.
Kia ukázala skice nového malého crossoveru Stonic

Nový crossover segmentu B je sesterským autom modelu Hyundai Kona.

Kórejská automobilka mieri svojím novým crossoverom do B segmentu. Dostane meno Stonic, ktoré vzniklo kombináciou výrazov Speedy a Tonic, pomenúvajúce prvý a posledný tón v hudobnej stupnici. Prvé predstavenie modelu sprevádzajú typické marketingové frázy o pútavom a sebavedomom aute. Podporujú ich aj skice, ktoré naznačujú výrazný dizajn. Realita bude takmer istotne “triezvejšia“. Zabudnúť môžeme na obrovské kolesá a mohutné proporcie. Ide o skreslenie reality, typické pre prvé skice.

Kia Stonic
Kia

Viac k realite sa podľa nás približuje obrázok interiéru. Vo vnútri Kia vsádza na dnes populárny minimalistický dizajn. S príchodom dotykových displejov ubudlo množstvo tlačidiel a do popredia vystupujú horizontálne línie palubnej dosky.

Celkovým vzhľadom vozidla chce Kia mieriť na európskeho zákazníka. O sesterskom modeli Hyundai Kona zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne oficiálne informácie okrem začiatku predaja, ktorý začne ešte v priebehu tohto roka. Môžeme však predpokladať, že Stonic príde na európsky trh s ponukou benzínového motora s objemom 1,4 l a naftovým štvorvalcom 1,6 CRDi.

Tagy

Pokračovať v čítaní