Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia ukázala vylepšený elektromobil EV6

Hlavnou zmenou je nová batéria s vyššou kapacitou.
Kia ukázala vylepšený elektromobil EV6

Kia modernizovala svoj elektromobil EV6, ale oficiálne predstavila zatiaľ len jeho kórejskú špecifikáciu. Od európskeho modelu, by sa nemal v ničom zásadnejšom mýliť. Navyše Kia kopíruje vylepšenia, ktoré doprial sesterský Hyundai svojmu modelu Ioniq 5.

Platí to v prípade techniky a konkrétne batérie. Starú batériu s kapacitou 77,4 kWh nahradí novšia s kapacitou 84 kWh. Dojazd vozidla by sa tak mohol zvýšiť na približne 530 km. Presnejší údaj sa dozvieme, keď Kia zverejní nameraný dojazd podľa európskeho meracieho cyklu WLTP.

Kia EV6 zmení aj svoju tvár a najzásadnejšie sa to dotkne predných svetiel. Denné LED svetlomety majú po novom tvar písmena "C" a v ich strede sú "zabalené" hlavné svetlomety. Vzadu si vozidlo ponechalo svetlá spojené LED lištou. Ich dizajn sa iba jemne zmenil a rovnaké konštatovanie platí pre predný aj zadný nárazník.

Vo vnútri má vozidlo stále dvojicu displejov s 12,3-palcovou uhlopriečkou. Naoko sú nezmenené, ale spoliehajú sa na novší softvér a novú grafiku. Na stredovom tuneli má svoje miesto snímač odtlačkov prstov, vďaka nemu možno auto naštartovať a načítať svoj osobný profil. Nový je volant so senzormi detekujúcimi ruky šoféra na volante.

Miernou úpravou prešiel podvozok s cieľom zlepšiť komfort na nekvalitných cestách. Kia sľubuje aj väčšie ticho v kabíne vďaka dodatočným izolačným materiálom okolo zadného elektromotora. V priebehu najbližších dní by sme mali spoznať aj modernizovanú európsku verziu a spustenie jej predaja očakávame ešte v tomto roku.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní