Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia zverejnila kompletný cenník elektromobilu EV6

Objednávanie sa spustilo na Slovensku už 28. apríla, teraz Kia zverejnila kompletný cenník vrátane základného modelu.
Kia zverejnila kompletný cenník elektromobilu EV6

Doteraz sme poznali len ceny drahších modelov od 52 290 eur. Teraz Kia doplnila cenník aj o lacnejšie verzie elektromobilu EV6. Základný model možno získať za 43 990 eur. Ide o model s jedným elekromotorom, poháňajúcim zadnú nápravu a s menšou batériou s kapacitou 58 kWh. Kia v tomto prípade uvádza dojazd do 394 km, výkon elektromotora je 125 kW. K dispozícii sú aj dvojmotorové verzie s pohonom všetkých kolies, s vyšším výkonom, prípadne aj s vyššou kapacitou batérie.

K dispozícii budú celkovo tri stupne výbavy Air, Earth a GT-Line. Najdrahší model GT-Line s dvojicou elektromotorov a s väčšou batériou (kapacita 77,4 kWh) začína na sume 61 590 eur. Navýšiť ju môže ešte panoramatické strešné okno (890 eur), či príplatkový lak (690 eur).

Technika modelu je už dávno známa, a ani pri dávnejšom predstavení nás Kia neprekvapila, keďže podľa očakávania použila rovnaký technický základ ako materská automobilka Hyundai v modeli Ioniq 5. Za zmienku určite stojí rýchlosť nabíjania. Kiu EV6 je možné rovnako ako Ioniq 5 nabiť z 10 % na 80 % v priebehu 18 minút.

Tagy

Pokračovať v čítaní