Autosuv.sk

Novinky SUV

Koncept elektrického crossoveru ukáže nový dizajn Mini

Mini dostane čistý jednoduchý dizajn bez chrómu a kože.
Koncept elektrického crossoveru ukáže nový dizajn Mini

Charizmatická jednoduchosť je názov nového dizajnového jazyka modelov Mini. Čo presne si pod týmto názvom máme predstaviť, lepšie pochopíme koncom júla, keď Mini predstaví koncept elektrického crossoveru.

Očakávať môžeme jednoduchý a čistý dizajn. Vzhľad nových modelov bude ovplyvňovať aj výber materiálov s dôrazom na trvalú udržateľnosť. Ďalšia generácia vozidiel značky Mini dostane interiér bez kože a takmer úplne sa zaobíde bez chrómových prvkov.

"Čisto elektricky poháňané modely značky Mini nám dávajú jedinečnú príležitosť prehodnotiť náš dizajn. Zároveň si zachovávame zameranie na detail, zmysel pre tradíciu a vášeň pre inovácie. Ide o hodnoty, ktorými sa značka Mini preslávila,“ hovorí Oliver Heilmer, riaditeľ dizajnu pre značku Mini.

Redukcia v kokpite budúcich modelov značky nevyhnutne neznamená, že by z nich malo niečo ubudnúť. Technológia OLED na plne digitálnom displeji a ovládacej jednotke, ktorá sa prvý raz predstavila v štúdii Mini Vision Urbanaut, znamená, že v jedinej ovládacej jednotke možno spojiť podstatne viac funkcií. Nové modely si zároveň zachovajú analógové ovládače, ako sú prepínače pod centrálnym rozhraním.

"V našom novom dizajnovom jazyku spájame jadro DNA značky Mini s inovatívnou, estetickou a technologickou inšpiráciou," hovorí Oliver Heilmer. "To znamená, že každé nové vozidlo značky Mini zostáva individuálnym a zároveň nadčasovým originálom." Napríklad LED technológia dáva typickému dizajnu britskej vlajky Union Jack v zadných svetlách vozidiel Mini rôzne podoby a pre každý model tak vytvára individuálny svetelný podpis.

Prvú úplnú ukážku nového dizajnového jazyka pre novú generáciu plne elektrických modelov poskytne štúdia crossoveru novej, plne elektrickej generácie a verejnosti sa prvýkrát predstaví koncom júla 2022.

Tagy

Pokračovať v čítaní