Autosuv.sk

Novinky SUV

Koncept Kia EV9 zaujme variabilným interiérom

Interiér elektrického SUV sa môže ľahko premeniť na malú konferenčnú miestnosť.
Koncept Kia EV9 zaujme variabilným interiérom

Koncept Kia EV9 nám poodhaľuje, ako bude vyzerať nové sériové elektrické SUV. Technické údaje si Kia necháva zatiaľ pre seba. Prezradila len dojazd 483 km na jedno nabitie a rýchlosť nabíjania z 10 na 80 % kapacity batérie odhadla na 20 až 30 minút v prípade použitia nabíjačky s výkonom 350 kW.

Vonkajšie tvary sú podľa výrobcu inšpirované kryštálmi a skalami. Klasickú prednú masku tu nenájdeme, keďže elektromobil nemá veľké nároky na chladenie. Zabudované svetlá v prednej časti sú viditeľné len v momente, keď sú zapnuté. Na stranách sú potom zabudované zvislé denné svetlomety, ktoré vo vrchnej časti vytvárajú hranicu medzi kapotou a blatníkom.

Na kapote v oblasti pri čelnom skle urobili dizajnéri výduch a umiestnili naň solárny panel, ktorý aspoň malou mierou prispeje k nabitiu batérie. Dvere konceptu sú otvárateľné protismerne, ale nejde zďaleka o jedinú zaujímavosť. Ďalším príkladom sú strešné lyžiny, ktoré sa zasúvajú do strechy, čím zlepšia aerodynamiku. Namiesto vonkajších zrkadiel dostalo SUV kamery.

Ešte zaujímavejší je interiér. Nemyslíme samotný dizajn, ani veľkú 27-palcovú obrazovku. Kia chce zaujať hlavne variabilitou. Predné sedadlá sú otočné a druhý rad sedadiel možno premeniť na konferenčný stolík. Posádka vpredu tak môže sedieť tvárou otočená k posádke v treťom rade sedadiel. Mimochodom, tretí rad sedadiel tiež možno otočiť smerom do batožinového priestoru.

Otáčanie sedadiel a rôzne konfigurácie interiéru umožňuje veľký vnútorný priestor. Pre lepšiu predstavu Kia Sorento je s dĺžkou 4 810 mm o triedu menšie SUV od konceptu EV9. Elektrická novinka má dĺžku 4 930 mm, a aj poriadne natiahnutý rázvor náprav na 3 100 mm.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní