Autosuv.sk

Novinky SUV

Koncept Volvo Recharge ukazuje dizajn budúcich modelov

Volvo si zachová niektoré typické tvary, zároveň však zmení celkový dizajn.
Koncept Volvo Recharge ukazuje dizajn budúcich modelov

Nový koncept Volvo Recharge nám ukazuje, ako budú asi vyzerať budúce modely značky. Vozidlá si zachovajú podobný tvar svetiel vzadu aj vpredu. Tie predné sú opäť inšpirované tvarom Thorovho kladiva, ale zároveň ide o modernejšiu interpretáciu. Tradičná predná maska zmizla, keďže Švédi sa v budúcnosti sústredia najmä na elektromobily, zachovalo sa však tradične umiestnené logo značky. V prednej časti strechy si môžeme všimnúť Lidar. Nové Volvo XC90 ho budúci rok dostane v rámci základnej výbavy.

Silueta vozidla s natiahnutou strechou dozadu a takmer kolmou zadnou časťou je jasným odkazom na minulosť. Nám sa pri pohľade zozadu okamžite vynorila spomienka hlavne na typické kombi verzie modelov Volvo.

Vo vnútri môžeme vidieť typický minimalistický dizajn, ktorý dnes v konceptoch používajú viaceré značky. Žiadne tlačidlá, iba dva displeje a horziontálne členená palubná doska. Chýba tu typický stredový tunel, namiesto neho je tu iba menší panel s odkladacími priestormi a dole vzniklo miesto pre menšiu batožinu.

Podlaha vozidla je rovná, čo prináša lepšiu využiteľnosť priestoru. Rovnaké riešenie sa dostane do nového SUV, ktoré bude ako prvé postavené na novej elektrickej platforme. Takmer istotne ním bude nová generácia XC90. Neskôr v roku 2024 potom príde menší model XC60. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní