Autosuv.sk

Novinky SUV

Lancia Ypsilon príde ako výkonný model HF

Oproti štandardnej verzii bude mať nižší a širší podvozok. V pláne je aj návrat na rely scénu.
Lancia Ypsilon príde ako výkonný model HF

Logo a označenie HF si Lancia historicky nechávala pre svoje vysokovýkonné modely. Teraz sa na scénu vráti spolu s modelom Ypsilon. Lancia Ypsilon štartuje novú éru takmer mŕtvej značky. Taliani sa vracajú na scénu a postupne predstavia ďalšie nové modely.

Ypsilon sme oficiálne spoznali vo februári 2024 a v pláne už je aj výkonná verzia HF. Pôjde o elektromobil s výkonom 176 kW (240 k). Elektromotor bude poháňať prednú nápravu, rovnakú motorizáciu už predtým použila sesterská značka Fiat v modeli Abarth 600e.

Lancia Ypsilon HF zrýchli na 100 km/h v priebehu 5,8 s. Okrem vyššieho výkonu prinesie verzia HF aj vylepšený podvozok. Oproti "civilným" modelom bude nižší a bude mať širší rozchod kolies. Vozidlo zároveň dostane športovejší vzhľad, poodhaľuje nám ju titulný obrázok článku.

Lancia hlási aj návrat do sveta motošportu, konkrétne do rely. V galérii nájdete pretekársky špeciál Lancia Ypsilon Rally 4 HF (s modrým polepom). Názov vozidla naznačuje, že Lancia sa nevráti do vrcholnej triedy WRC, ale na začiatok sa uspokojí s pretekaním v triede Rally 4, teda medzi vozidlami s pohonom predných kolies. Pretekársky model dostane namiesto elektromotora tradičný spaľovací motor s objemom 1,2 l.

Na príchod pretekárskeho aj cestného modelu si ešte počkáme. Sériová Lancia Ypsilon HF sa na trh dostane v máji 2025. Taliani majú v pláne aj ďalšie "HF modely". Už teraz potvrdili príchod vozidiel Gamma HF a Delta HF.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní