Autosuv.sk

Novinky SUV

Lexus predstaví novú generáciu SUV NX

Druhá generácia Lexusu NX by si mohla požičať hybridné jednotky z Toyoty RAV4.
Lexus predstaví novú generáciu SUV NX

Premiéra druhej generácie Lexusu NX je už za dverami. Japonská značka zatiaľ zverejnila fotografiu, ktorá čiastočne odhaľuje zadnú časť. Z nej je zrejmé, že NX dostane LED zadné svetlá s LED pásom, tiahnucim sa cez celú šírku vozidla. Podľa špionážnych fotiek by sa základný tvar karosérie nemal výraznejšie zmeniť. Výraznejšie novinky očakávame v interiéri, keďže ten súčasný už nedrží krok s dobou.

O pohone zatiaľ Lexus neprezradil nič, ale nejakú predstavu o motorizáciách máme aj bez oficiálnych informácií. Stačí sa pozrieť na súrodenecký model Toyota RAV4. Lexus by si z Toyoty mohol požičať hybridný pohon s výkonom 160 kW, a aj druhý hybrid s elektrickým pohonom všetkých kolies a s výkonom 163 kW. V oboch prípadoch je srdcom pohonnej jednotky benzínový motor 2,5 l s výkonom 131 kW.

Na rovnaký motor sa spolieha aj plug in hybridná verzia. V prípade modelu RAV4 je celkový výkon sústavy 225 kW. Elektrický dojazd je podľa papierových údajov 75 km. Motorizácie môžu byť pod kapotou Lexusu NX vyladené na mierne vyšší výkon. Viac sa dozvieme v rámci premiéry o niekoľko dní.

Tagy

Pokračovať v čítaní