Autosuv

Novinky SUV

Maserati Grecale bude nové praktické a luxusné SUV

Grecale sa veľkostne zaradí pod Levante. Postavené bude na základe vydareného Alfa Romeo Stelvio, spoľahne sa však na motory Maserati.
Maserati Grecale bude nové praktické a luxusné SUV

Budúce SUV Maserati dostane meno podľa názvu severovýchodného vetra zo Stredozemného mora Grecale. Maserati má dlhú históriu názvov podľa známych vetrov, ktorá siaha do roku 1963 k modelu Mistral. Nové SUV sa veľkostne zaradí pod model Levante, konkurovať bude napríklad Porsche Macan. Množstvo komponentov a častí dostane z vydareného SUV Alfa Romeo Stelvio. Maserati sa však spoľahne na vlastné motory. Grecale bude "najpraktickejšie vo svojej triede a zároveň luxusné". Takto ho označil jeden zo šéfov Maserati, Francesco Tonon, pre portál Autocar. Tešiť sa vraj môžeme na najlepší dizajn a najlepší výkon a ovládateľnosť v rámci triedy.

Podľa plánu bude v roku 2025 až 70 % z predaja vozidiel značky Maserati pripadať na SUV, sedany klesnú na 15 % a 5 % budú tvoriť športové autá ako včera predstavené Maserati MC20. Podrobnosti o Grecale zatiaľ nie sú známe. Na trh by malo prísť v budúcom roku a v roku 2022 by ponuku mala rozšíriť plne elektrická verzia.

Tagy

Pokračovať v čítaní